Seria książeczek dla dzieci Herve TulletaDzisiaj mam okazję przedstawić Wam serię książeczek dla dzieci autorstwa Herve Tulleta. Publikacje te to doskonała propozycja dla rodziców małych dzieci, ale również świetny pomysł na prezent. Cały zestaw będzie się bardzo ładnie prezentował na półce każdego malucha, ale książeczki wyróżniają się przede wszystkim połączeniem charakteru edukacyjnego z zabawą. Serię najlepiej można wykorzystać przy użyciu wyobraźni i poprzez pobudzanie kreatywności!

Tytuły należące do serii są estetyczne, wykonane z grubego kartonu i posiadają zaokrąglone rogi, dzięki czemu dziecko nie skaleczy się podczas korzystania z nich. Dodatkową atrakcją są różnego rodzaju wycięcia znajdujące się na większości stron książeczek, a “Ruszaj w drogę!” dodatkowo posiada elementy wykończone materiałem przypominającym filc.

Książeczki Herve Tulleta mogą służyć do wykorzystania indywidualnego, ale najlepiej sprawdzą się podczas interakcji z rodzicami, rodzeństwem czy przyjaciółmi. Są idealne do wspólnej zabawy! Seria jest tak skonstruowana, że publikacje te można wykorzystać na wiele sposobów, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. To tak naprawdę książki-zabawki, które pomogą w prawidłowym rozwoju dziecka.“Gra cieni” aż się prosi, żeby zorganizować przy jej pomocy teatr cieni. Wystarczy ciemne pomieszczenie, w miarę gładka powierzchnia (idealnie sprawdza się ściana, ale też sufit) i element obowiązkowy w postaci latarki, dzięki której jeden z ośmiu obrazków ożyje. Wzory są różnorodne i posiadają elementy, które mają na celu zaintrygowanie dziecka - na przykład w tajemnicze oczy ukryte w gęstwinie. W cieniach samych w sobie jest coś magicznego, ale propozycje Tulleta jeszcze bardziej wzmacniają wrażenia. Z “Gry cieni” najlepiej korzystać w co najmniej dwie osoby, ponieważ książeczka jest dość sztywna, przez ciężko ją utrzymać w odpowiedniej pozycji i jednocześnie oświetlać.

Autor: Herve Tullet
Tytuł: Gra cieni
Tytuł oryginału: The Game of Shadows
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 14
Przy “Paluszkowej olimpiadzie” z pewnością przyda się wyobraźnia. Ta publikacja to gimnastyka dla małych paluszków, które mają okazję wziąć udział w zawodach sportowych. Wystarczy na opuszkach dorysować śmieszne miny i pozwolić palcom uczestniczyć w podnoszeniu ciężarów, pływaniu stylem dowolnym czy niepowtarzalnych skokach do wody. “Paluszkowa olimpiada” to naprawdę świetna zabawa!

Autor: Herve Tullet
Tytuł: Paluszkowa olimpiada
Tytuł oryginału: The Finger Sports Game
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 14
“Ruszaj w drogę!” to tak naprawdę zabawa sensoryczna. Wykorzystuje wyobraźnię, ale przede wszystkim zmysł dotyku. Na każdej stronie książeczki znajduje się ścieżka: czasami zawiła, czasami przerywana, innym razem pełna ślepych zaułków. Co dalej? Niech dziecko zamknie oczy, a ścieżki poprowadzą je za pomocą zmysłów po miękkim zielonym dywanie! Swoją drogę można zacząć od kółka albo na nim skończyć - to już wybór uczestników zabawy.


Autor: Herve Tullet
Tytuł: Ruszaj w drogę!
Tytuł oryginału: The Game of Let's Go
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 14
Do “Zabawy w oczka” potrzebne są… oczka! Najprościej mówiąc, są to obrazki przedstawiające między innymi kota, głodnego potwora czy robota, które posiadają wycięte otwory na oczy, dzięki czemu zamieniają się w coś w rodzaju maski. Dziecko może wcielić się, w co chce - zawsze będzie mu do twarzy. Książeczka może być też odmianą “Zgadnij, kim jesteś” - ktoś inny wybiera rysunek, a maluch za pomocą prostych pytań musi spróbować dowiedzieć się, czym jest. Uwaga, może być zabawnie!

Autor: Herve Tullet
Tytuł: Zabawa w oczka
Tytuł oryginału: The Eyes Game
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 14
Zabawę proponowaną w “Znajdź różnice” zna chyba każdy. Tutaj różnice znaleźć trzeba pośród gąszczu zabawnych bazgrołów. Jedną z największych atrakcji jest to, że nie wiadomo, ile tych różniących się od siebie szczegółów tak naprawdę jest!

Autor: Herve Tullet
Tytuł: Znajdź różnice
Tytuł oryginału: The Game of Patterns
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 14


Wydawnictwo Insigis przygotowało również interesującą stronę, na której można między innymi przeczytać opis całej serii czy obejrzeć filmiki przedstawiające sposoby na zabawę z każdym z tytułów. Jeżeli macie ochotę przyjrzeć się serii bliżej, zapraszam na www.tullet.pl.

Za możliwość zapoznania się z serią Herve Tulleta dziękuję AIM Media :)

Podziel się

Komentarze

2 komentarze:

  1. Maluchy mojej siostry uwielbiają takie książeczki. Kupię, kiedy tylko minie im faza na Gwiezdne Wojny. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Są świetne, dzieciaki powinny się dobrze bawić :)

      Usuń