Zapowiedzi #6, czyli czym spróbują oczarować nas wydawcy w najbliższym miesiącuBardzo subiektywny przegląd zapowiedzi na lipiec - z krótkim komentarzem ;)
Publikacje ułożone są w kolejności dat ich premier (uwaga - są one orientacyjne i mogą ulec zmianie).Opis wydawcy: Świetny debiut nastoletniej autorki!
Tatum i Griffin przyjaźnili się prawie od kołyski. Byli dla siebie jak brat i siostra. Tak zawsze było i tak już miało pozostać.
Jeden taniec na balu maskowym zmienił wszystko.
Teraz oboje są pełni sprzecznych emocji. Czy będą chcieli za wszelką cenę pozostać przyjaciółmi? Przecież to ona zawsze miała być najważniejsza. Kiedyś sobie to obiecali. I do tego oboje mają partnerów. A co, jeśli tylko jedno z nich będzie chciało… no właśnie, czego?
Gdy do głosu dochodzą uczucia, czasami wszystko zdaje się rozpadać… i kiedy nie masz na kim się oprzeć, czujesz, że spadasz i że już nigdy się nie podniesiesz.

Tytuł: Friendzone
Autor: Sandra Nowaczyk
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 05.07.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Na pierwszy rzut oka posiada w sobie wszystko to, co lubię w powieściach dla młodzieży: znajomych, którzy znają się od dzieciństwa, ale nagle rodzi się między nimi uczucie, bal maskowy, dylematy i trudne wybory. Do tego autorka jest Polką!Opis wydawcy: "Indeks szczęścia Juniper Lemon" jest przezabawną, a jednocześnie poruszającą opowieścią o ważnych, a także z pozoru błahych wydarzeniach, które przewracają życie do góry nogami.
Minęło sześćdziesiąt pięć dni od wypadku, który na zawsze odmienił życie Juniper. Świat bez jej cudownej starszej siostry Camilli stał się zimnym i smutnym miejscem. Pewnego dnia Juniper odkrywa list siostry napisany w dniu wypadku. List, w którym Cam zrywa z tajemniczym "Ty". Juniper jest w szoku – nic nie wiedziała o związku siostry i ziejąca dziura w jej sercu wydaje się jeszcze większa: kim tak naprawdę była Cam? Postanawia się tego dowiedzieć, odkryć tożsamość adresata i dostarczyć mu list. Ale wtedy coś gubi. Drobiazg, niewielką kartkę. Jedną z wielu, na których codziennie notuje swój prywatny poziom szczęścia i katalog własnych "wzlotów i upadków dnia". A ta fiszka jest wyjątkowa: zawiera tajemnicę, o której nikt nie może się dowiedzieć.
Do czego prowadzi grzebanie (dosłownie i w przenośni) w cudzych śmieciach? Czy odkrywanie małych i wielkich tajemnic otaczających ją ludzi to jest właśnie to, czego Juniper potrzebuje, aby uporządkować własny życiowy bałagan?

Tytuł: Indeks szczęścia Juniper Lemon
Autor: Julie Israel
Wydawnictwo: IUVI
Data premiery: 05.07.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Na tę pozycję już nie mogę się doczekać! Sam opis jest tak intrygujący, że chciałabym od razu spotkać się z Juniper i poznać jej losy. Sekrety, strata, próba dostarczenia ważnej wiadomości, poszukiwania, bardzo prywatne notatki oraz indeks szczęścia - z pewnością będzie się działo!Opis wydawcy: Nowa powieść autorki bestsellerowego thrillera "Siostry"!
Są wspomnienia, które potrafią prześladować całymi latami.
Są sekrety, przed którymi nie sposób uciec. Są zagadki, które domagają się rozwiązania. Czasami jednak lepiej zostawić przeszłość tam, gdzie jej miejsce. Odkryta po latach prawda może okazać się zbyt przerażająca...
Frankie Howe po raz pierwszy od kilkunastu lat wraca do rodzinnego Oldcliffe. Stara się rozwikłać tajemnicę zaginięcia swojej szkolnej przyjaciółki, Sophie. Brat Sophie – Daniel – jest przekonany, że dziewczyna została zamordowana. Ich prywatne śledztwo w tym kierunku nie przynosi jednak żadnych rezultatów. W dodatku tragiczne wspomnienia i przygnębiająca atmosfera miasteczka fatalnie wpływają na psychikę Frankie...

Tytuł: Ktokolwiek widział
Autor: Claire Douglas
Wydawnictwo: W.A.B.
Data premiery: 05.07.2017


Czym zwróciła moją uwagę? W dwóch słowach - niepokojąco intrygująca…Opis wydawcy: Przezabawna powieść drogi o dojrzewaniu i akceptacji siebie. Francuska Młodzieżowa Książka Roku 2015.
Odkąd w Facebookowym głosowaniu przyznano im tytuły Złotego, Srebrnego i Brązowego Paszteta, Mireille, Astrid i Hakima są oficjalnie najbrzydszymi dziewczynami w szkole. Ale czy to znaczy, że mają siedzieć i płakać?
Właściwie to… tak właśnie robią. Ale niezbyt długo. Bo wkrótce wpadają na lepszy pomysł: wsiadają na rowery i wyruszają na wielką wakacyjną wyprawę. Kierunek: Paryż. Cel: wizyta u pary prezydenckiej. A żeby było zabawniej, biorą ze sobą przyczepkę, by po drodze sprzedawać... pasztety. A właściwie – pyszne paszteciki. Tak zaczyna się zwariowana podróż pełna przygód, wygłupów i niezapomnianych przeżyć, która przyniesie bohaterkom nie tylko prawdziwą przyjaźń, głęboką radość i straszliwe zakwasy, lecz także… całkowicie niespodziewaną sławę.

Tytuł: Pasztety do boju
Autor: Clementine Beauvais
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Data premiery: 17.07.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Powieść młodzieżowa, której temat jest jak najbardziej na czasie, a do tego zapowiada się, że jest podany w lekki i bardzo zabawny sposób. Szczerze powiedziawszy jestem niesamowicie ciekawa przygód tych największych pasztetów w szkole!Opis wydawcy: Opowieść o trzech pokoleniach kobiet i skrywanych przez nie sekretach…
Neva Bradley chce ukryć przed najbliższymi i współpracownikami szczegóły dotyczące swej ciąży, łącznie z tym, kto jest ojcem jej dziecka. Jej matka, Grace, nie spocznie, dopóki nie odkryje tajemnicy córki. Im bardziej naciska, tym Neva bardziej się w sobie zamyka. Babcia Nevy, Floss, przypomina sobie podobną sytuację sprzed sześćdziesięciu lat i skrywaną przed najbliższymi tajemnicę. Jeśli teraz ujawni sekret z przeszłości, życie całej rodziny się zmieni. Floss zastanawia się, czy wyznanie prawdy jest lepsze niż zachowanie milczenia.
Czy pewne sekrety powinny na zawsze pozostać zapomniane?
Ciepła opowieść o rodzinnych więzach, miłości, o cudzie życia i sprawach, które być może powinny pozostać w ukryciu…

Tytuł: Słodkie sekrety
Autor: Sally Hepworth
Wydawnictwo: Marginesy
Data premiery: 05.07.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Bardzo lubię wielopokoleniowe historie o kobietach oraz o tajemnicach, które czasami dla dobra wszystkich powinny nimi pozostać.Opis wydawcy: Nauczyłeś mnie, że zawsze trzeba szukać piękna. W ciemności, w ruinach potrafiłeś odnaleźć światło. Nie wiem, jakie piękno i jakie światło teraz odnajdę. Ale spróbuję. Zrobię to dla ciebie. Bo wiem, że ty zrobiłbyś dla mnie to samo.
Lucy i Gabe poznali się 11 września 2001 roku. Gdy wieże WTC runęły, a pył przykrył Nowy Jork, zrozumieli, że życie jest zbyt kruche, by przeżyć je bez pasji i emocji. I zbyt krótkie, by nie być razem. Wkrótce jednak Gabe postanawia przyjąć pracę reportera na Bliskim Wschodzie i wtedy wszystko się zmienia. Lucy dowiaduje się o jego decyzji w dniu, w którym produkowany przez nią program telewizyjny zdobywa nagrodę Emmy. Dzień jej triumfu staje się też dniem, w którym coś nieodwracalnie się kończy. W kolejnych latach Lucy będzie musiała podjąć niejedną rozdzierającą serce decyzję. Czy pierwsza miłość okaże się też ostatnią?
Opowieść o sile marzeń i cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić, podążając za nimi.

Tytuł: Światło, które utraciliśmy
Autor: Jill Santopolo
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 05.07.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Ważne wydarzenia, traumatyczne przeżycia, piękne chwile i łamiące serce decyzje: jak dla mnie właśnie tak zapowiada się ta przepełniona emocjami historia. Mam cichą nadzieję, że akurat ta pozycja będzie należała do “cięższych czytadeł".Opis wydawcy: Ja byłam odważna. Ona była szalona. Razem sprawiałyśmy kłopoty
Caddy i Rosie są nierozłączne. Bardzo się różnią, ale to tylko je do siebie zbliża. Gdy Caddy kończy szesnaście lat, zdaje sobie sprawę, że chciałaby być taka jak jej przyjaciółka – pewna siebie, przebojowa i zabawna. Wtedy w ich życie wkracza śliczna oraz – jak się okazuje – skrywająca pewną tajemnicę Suzanne. I wszystko staje się jeszcze bardziej skomplikowane. Przeszłość Suzanne stopniowo wychodzi na jaw, teraźniejszość wymyka się spod kontroli, a Caddy zaczyna dostrzegać, że problemy mogą być bardzo ekscytujące. Jednak budowanie przyjaźni i próby zaleczenia starych ran są dużo boleśniejsze, niż którakolwiek z dziewczyn się spodziewa. Caddy wkrótce przekonuje się, że kłopoty potrafią się mnożyć w niesłychanym tempie.

Tytuł: Piękne złamane serca
Autor: Sara Barnard
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 05.07.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Książka o pięknie i trudach nastoletniej przyjaźni. Już wkrótce na blogu pojawi się prapremierowa opinia. P.S. Okładka na żywo jest cudowna!Opis wydawcy: Opowieść o marzeniach, miłości i radości życia.
Czy doręczony po czterdziestu trzech latach list może odmienić czyjeś życie? Przekona się o tym Flavie Richalet, nauczycielka historii w bretońskim miasteczku, która dla rozrywki pisuje romantyczne opowiastki o miłości, przyjmowane z entuzjazmem przez jej przyjaciółki.
Dwudziestodziewięcioletnia Flavie ma za sobą kilka nieudanych związków i wciąż czeka na swojego księcia na białym koniu. Pewnego dnia znajduje wśród innych przesyłek stary list w pożółkłej kopercie. Został wysłany przed czterdziestoma trzema laty do pewnej dziewczyny, Amelie Lacombe, lecz z winy poczty nie dotarł do adresatki. Młoda kobieta decyduje się go przeczytać; okazuje się, że nadawca, mężczyzna, podpisujący się literą "E", kochał z wzajemnością Amelie i czekał na jej odpowiedź. Flavie, uwielbiająca romanse, postanawia odnaleźć tych dwoje, uznając, że ich historia będzie wspaniałym tematem jej następnej opowieści. Wierzy, że uda jej się na nowo połączyć Amelie i Erwana. Ale czy dawna miłość mogła przetrwać ponad czterdzieści lat? Flavie nie spodziewa się, że los szykuje dla niej wspaniałą niespodziankę…
Lekka, miła lektura na lato, napisana z poczuciem humoru i przymrużeniem oka.

Tytuł: Czas ukradziony
Autor: Chloe Duval
Wydawnictwo: Prószyński Media
Data premiery: 06.07.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Motyw znalezionego po latach listu, który wiele zmienia w życiu bohaterów chyba nigdy mi się nie znudzi.Opis wydawcy: Nie próbuj nawet zgadywać, co czeka za kolejnym uśmiechem losu.
Karolina Lubczyk – wielbicielka literatury amerykańskiej i orientalnych smaków – ma na koncie tytuł magistra kulturoznawstwa i kilka umów śmieciowych. Pewnego dnia otrzymuje posadę sekretarki w administracji publicznej. Szybko jednak przekonuje się, że miejsce, do którego trafiła, jest niewiele lepsze od paszczy lwa. Plotki biurowe rozchodzą się szybciej niż wewnętrzna poczta, parafka w dzienniku korespondencyjnym to rzecz święta, a wydziałem tak naprawdę rządzi nie naczelnik, lecz pani Mela – budząca postrach kadrowa. Jakby tego było mało, Karolina pozna również narcystycznego Krystiana – prezesa firmy IT, który zdoła wywrócić jej życie do góry nogami.
Czy uda jej się przetrwać w tym bezwzględnym świecie i zachować posadę sekretarki, czy może zbuntuje się przeciwko systemowi? I czy bez względu na to, którą ścieżką podąży, to i tak jeden diabeł?

Tytuł: Jeden diabeł
Autor: Katarzyna Rapczyńska-
Wydawnictwo: Prószyński Media
Data premiery: 06.07.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Młoda kobieta próbuje wejść na rynek pracy, jednak jak to bywa ze smutną rzeczywistością, los rzuca jej kłody pod nogi. Czy rzeczywiście czasami nie ma innego wyjścia i pozostaje wybrać mniejsze zło?Opis wydawcy: „Widziałam, że nic i nikt nie stanie między Grace’ami. Głupotą byłoby próbować.”
Pierwsza reguła w świecie magii Grace’ów mówi: jeśli bardzo, ale to bardzo czegoś pragniesz, to się wydarzy. Nieważne, za jaką cenę.
W tym liceum rządzi rodzeństwo Grace’ów: Summer, Thalia i Fenrin. Między nimi a resztą świata istnieje nieprzekraczalny dystans; krążą plotki, że znają się na czarach. Cała szkoła desperacko pragnie znaleźć się w orbicie zainteresowań tej trójki, ale niewielu dostępuje tego zaszczytu, a jeśli już, to na krótko.
River, nowa, samotna dziewczyna, także marzy o tym, by Grace’owie ją zauważyli. Nieokiełznana natura i tajemnicza aura rodzeństwa przyciągają ją jak magnes. Ona również chciałaby stać się częścią tej magii.
Nikt się nie domyśla, że River także skrywa mroczny sekret. Co powstanie w wyniku połączenia takich osobowości… i mocy? I jak niszczycielskie się okaże?
O tej historii wkrótce będą mówić wszyscy!

Tytuł: Urok Grace’ów
Autor: Laure Eve
Wydawnictwo: Feeria
Data premiery: 19.07.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Oho, wyczułam coś dla siebie! Magia, tajemnicze rodzeństwo, mroczne sekrety - już nie mogę się doczekać, aby poznać wszystkich Grace’ów i ich największe pragnienia…Opis wydawcy: Nie istnieje nic takiego jak niewinne kłamstwo…
Liście były zimne i trochę lepkie. Nie dałoby się ich pomylić z niczym innym. Widziała dokładne odwzorowanie ich kształtów na ilustracji w dzienniku ojca. To była jego największa tajemnica, jego skarb i odkrycie – Drzewo Kłamstw. Teraz należy do niej. Podróż, której on nie dokończył, rozpościera się przed nią jak horyzont.
Kiedy ojciec dziewczyny ginie w tajemniczych okolicznościach, Faith postanawia dojść do prawdy. Przeszukując jego rzeczy, odkrywa dziwne drzewo. Drzewo, które żywi się kłamstwami i owocuje, ujawniając skrywane sekrety. Nieprawdy wymykają się Faith spod kontroli, dziewczyna odkrywa, że tam, gdzie kłamstwa zwodzą i mamią, słowa prawdy burzą i niszczą.

Tytuł: Drzewo kłamstw
Autor: Frances Hardinge
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data premiery: 19.07.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Dziwna, nietypowa, tajemnicza, oryginalna - takie książki przyciągają mnie jak magnes.

Czy któraś z powyższych pozycji zwróciła Twoją uwagę? Chętnie też dowiem się, która z zapowiedzi spoza listy wpadła Ci w oko :)

Podziel się

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz