O mnie

Książki to moja pasja.

Kiedy tylko mam możliwość - czytam. Właściwie nie rozstaję się z książkami. Uwielbiam delektować się literaturą, ale pozycje wciągające wręcz pochłaniam (często wracając do fragmentów, które wyjątkowo mi się podobały). Zdarza się także, że odrywam się na chwilę od czytanej powieści, aby zanurzyć się w przemyśleniach na jej temat, tym samym często pobudzając naturę marzycielki.

Bardzo wczuwam się w losy bohaterów, dzięki czemu razem z nimi wszystko przeżywam. Jest to jeden z powodów, dla których lubię serie, bo gdy już przywiążę się do jakichś postaci, to ciężko mi się z nimi rozstać. Jak magnes przyciągają mnie też grube książki i piękne okładki. Jeżeli chodzi o dużą liczbę stron to myślę, że jednym z powodów jest ten sam, dzięki któremu sięgam po serie. W tym wypadku nie jestem jednak tego pewna, ponieważ jest to bardziej podświadome. To, że lubię ładne okładki, nie oznacza wcale opierania oceny na ich podstawie. Jeżeli książka jest zła, to nawet najlepszy wygląd i wszechobecna reklama jej nie pomogą.

Sięgam po pozycje z różnych kategorii - jeżeli książka jest dobrze napisana, broni się sama, bez względu na klasyfikację. Są gatunki, po które sięgam częściej, ale się do nich nie ograniczam. Kiedy wybrana pozycja zupełnie nie trafia w mój gust, to po kilkunastu stronach odkładam ją. Obecnie na rynku książki jest tak ogromny wybór, że według mnie nie ma sensu czytać czegokolwiek na siłę. 

Nie toleruję szufladkowania książek oraz krytykowania gustów czytelniczych, za to z ogromną przyjemnością podyskutuję o literaturze.

Kontakt: oczarowana.ksiazkami@gmail.com


Komentarze

1 komentarze:

  1. Cześć! Jeśli lubisz czytać, zapraszam Cię na mojego bloga poświęconego opowiadaniu fantasy z uniwersum Aeis. Jest to historia o zwyczajnej nastolatce, która podążając za swoją nieudaną randką w ciemno wylądowała nagle w równoległym świecie i została ogłoszona inkarnacją starożytnej bogini. Romanse, magia, przygoda, dylematy wyborów, skrajne emocje. Zachęcam do czytania!
    http://bogini-aeis.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń