Zapowiedzi #1, czyli czym spróbują oczarować nas wydawcy w najbliższym miesiącuBardzo subiektywny przegląd zapowiedzi na luty - z krótkim komentarzem ;)
Publikacje ułożone są w kolejności dat ich premier (uwaga - są one orientacyjne i mogą ulec zmianie).Opis wydawcy: Sarah D’Villez jako nastolatka została uprowadzona, lecz udało się jej uciec od porywacza, który więził ją przez jedenaście dni. Wokół zdarzenia zrobiło się głośno, twarz Sarah pojawiała się w telewizji i na pierwszych stronach gazet. Dziś, po siedemnastu latach, nadchodzi wiadomość o zwolnieniu z więzienia sprawcy porwania. W obawie, by znów nie znaleźć się w centrum zainteresowania mediów, Sarah, nie informując o tym nikogo, postanawia wyjechać z Londynu i zaszyć się w małej wiosce w odległym zakątku Walii, zmieniając nazwisko i wygląd. Stara się odzyskać poczucie bezpieczeństwa w swojej idyllicznej kryjówce, nawiązując znajomości z sympatycznymi Walijczykami, wkrótce jednak zdaje sobie sprawę, że ktoś ją obserwuje, ktoś, kto najwyraźniej wie o niej bardzo dużo.

Tytuł: Granice zła
Autor: Rebecca Griffiths
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data premiery: 07.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Chociaż thriller nie jest jednym z tych gatunków, po który często sięgam, to od czasu do czasu każdemu przyda się odskocznia. W tym tytule zainteresowało mnie zwłaszcza to, że kobieta po tragicznych przejściach i wielu drastycznych zmianach, jakie postanowiła zaprowadzić w swoim życiu (włącznie z całkowitą zmianą tożsamości), nadal znajduje się w niebezpieczeństwie. Aż ciarki przechodzą!Opis wydawcy: Książka do wyszukiwania, napisana z przymrużeniem oka i wypełniona wielkimi ilustracjami, które roją się od szczegółów!
Króliki zupełnie oszalały na punkcie mitycznej Niebieskiej Marchewki! Muszą ją odnaleźć, chociaż zaginęła bardzo dawno temu… Ze strony na stronę królicza nora zmienia się w rzymski amfiteatr, warowny zamek lub stację kosmiczną. Wraz z rozwojem opowieści mali i duzi czytelnicy podróżują między epokami i prowadzą śledztwo, pomagając bohaterom znaleźć zaginiony skarb. Dobra zabawa na wiele godzin gwarantowana!

Tytuł: W poszukiwaniu Niebieskiej Marchewki
Autor: Sebastien Telleschi
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data premiery: 08.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Mityczna Niebieska Marchewka? I jak tu się jej oprzeć... Nie wspominając o przeuroczych ilustracjach zapowiadanych przez okładkę. Jako dziecko uwielbiałam, gdy na obrazkach w książkach dużo się działo i chyba nic się w tym punkcie nie zmieniło. Całość uzupełnia wprowadzenie elementu aktywizującego - poszukiwania razem z królikami.Opis wydawcy: Czy Śnieżynce uda się odnaleźć szczęście i nie sprawić przykrości rodzicom? Jak dwa gadające koty pomogły złotym bucikom wrócić do właściciela? Co znalazła Kasia za starym regałem i czego panicznie boi się królowa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w baśniach.

Tytuł: Miejsca rzeczy zapomnianych
Autor: Krystyna Chołoniewska
Wydawnictwo: Adamada
Data premiery: 08.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Wstępnie zainteresował mnie już ten króciutki zarys zawartych w książce historii, ale magia słowa „baśnie” ostatecznie mnie przekonała.Opis wydawcy: Opowieść o tym, co spaja rodzinę i co gotów jest poświęcić człowiek dla tych, których kocha.
Pewnego ranka Nora wyszła ze swojego domu przy Willoughby Street i zniknęła. Sześć lat później wraca do rodziny, którą porzuciła, i dowiaduje się, że jej miejsce zajęła jej najlepsza przyjaciółka. Fay pomogła rodzinie Nory przetrwać po jej odejściu, dzieli łoże z jej mężem, a najmłodsza córka Nory nazywa Fay mamusią. Gdzie przez te lata podziewała się Nora? Dlaczego odeszła od męża, a teraz postanowiła wrócić? Sytuację komplikuje jeszcze pojawienie się wraz z nią nowych postaci dramatu.
To przejmująca, pełna różnorodnych emocji przenikliwa powieść o tym, czym jest rodzinna więź i co jesteśmy gotowi poświęcić dla tych, których kochamy. I o tym, że miłość niejedno ma imię.

Tytuł: Zdumiewający powrót Nory Wells
Autor: Virginia Macgregor
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data premiery: 09.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Z jednej nic nowego – przyjaciółka z chęcią zajmuje się drugą połówką bohaterki, kiedy tylko sama zainteresowana na chwilę odwróci wzrok. Jednak tutaj motyw jest o tyle ciekawy, że tytułowa Nora zniknęła bez słowa, potem nagle wraca, a nikt przez lata nie wiedział, co się z nią działo. Ciekawa jestem, jak to się wszystko rozwinie.Opis wydawcy: Niezwykłe mandale inspirowane światem animacji Disneya to zaproszenie do wspaniałego relaksu. Pozwól sobie na chwilę twórczej medytacji i wypełnij kolorami oryginalne wzory. Delikatnie wyrwij wybrane strony z książki, opraw swoje dzieła w ramki i udekoruj nimi dom, by poczuć kojące działanie mandali. A może wolisz sprawić miły prezent swoim bliskim?

Tytuł: Disney Classic. Mandale
Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Ameet
Data premiery: 10.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Jako osoba, która chyba nigdy nie wyrośnie z bajek Disneya, nie mogłam nie zwrócić uwagi na tę kolorowankę. Dodatkowo zainteresowało mnie w niej zastosowanie techniki mandali.Opis wydawcy: Jedna chwila może zmienić wszystko...
Wcześniej: Poznali się na pierwszym roku medycyny. On dla studiów zrezygnował z kolarstwa górskiego, a ona z malarstwa. Stopniowo ich przyjaźń przeradza się w głębsze uczucie. Planują wspólną przyszłość. Nagle Anna po prostu z nim zrywa. Nie mówi, dlaczego odchodzi, a Michał ma nigdy nie dowiedzieć się prawdy.
Teraz: Szesnaście lat od momentu, gdy się poznali, Anna jest dyrektorem kliniki chirurgii plastycznej, a Michał pracuje w szpitalu dziecięcym. Mieszkają w tym samym mieście, ale nie spotykają się i starają się tego unikać. Przypadkiem jadą na tę samą konferencję. W życiu jednak nie ma przypadków. Jedna chwila, jedna decyzja uruchamia lawinę wydarzeń.
Jutro: ?...
Są książki, o których zapominamy zaraz po przeczytaniu. Są także takie, o których pamiętamy przez chwilę. Jednak zdarzają się książki, które zapadają nam w pamięć na długo. O Zimowej miłości nie zapomnisz nigdy.

Tytuł: Zimowa miłość
Autor: Elżbieta Rodzeń
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 13.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Opis zainteresował mnie na tyle, że naprawdę chcę się dowiedzieć, co stało się powodem nagłego zerwania i jak potoczy się dalej ta historia.Opis wydawcy: Zbrodnia? Nieszczęśliwy wypadek? A może zwyczajny wybryk? Wiadomo tylko, że ktoś nie żyje.
Trzy kobiety – nieśmiała, skryta i przebojowa – spotykają się któregoś dnia, kiedy ich dzieci idą do przedszkola. Nie wiedzą, że pozornie drobna zmiana przewróci ich życie do góry nogami, a sielska rzeczywistość na przedmieściach Sydney to jedynie pozory. Wielkie kłamstewka to opowieść o byłych mężach i drugich żonach, matkach i córkach oraz burzach w szklance wody, a także niebezpiecznych kłamstwach, w których trwamy, by doczekać jutra. Żyjemy, żeby kłamać, czy kłamiemy, żeby żyć? Oto jest pytanie.
Czy musimy kłamać? Czy Ty zawsze mówisz prawdę? Czy prawda nas wyzwoli?

Tytuł: Wielkie kłamstewka
Autor: Liane Moriarty
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data premiery: 14.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Właściwie jest to wznowienie w filmowej okładce, bo powieść ukazała się u nas już w 2015 roku. Jednak szczerze powiedziawszy najpierw usłyszałam o nowym serialu HBO, który powstał na jej podstawie i to on zwrócił moją uwagę na powieść.Opis wydawcy: OSTRZEŻENIE: KSIĄŻKA AŻ ŁEB URYWA!
Czy wiesz, że śmierć w budynku Parlamentu Brytyjskiego jest nielegalna? Wiedziałeś, że masło orzechowe poddane ekstremalnemu ciśnieniu zmienia się w diamenty? Słyszałeś, że wzorcem bohaterów gier elektronicznych bywają prawdziwe, znane osoby?
To pierwsza tak ekscytująca i zabawna książka, pełna nieznanych i zdumiewających faktów o współczesnym, szalonym świecie. Obala mity, które większość ludzi uważa za prawdę.
Rozłóż na łopatki potencjalnego pracodawcę, zabłyśnij na imprezie, zadziw przyszłych teściów, wzbudź podziw wśród dzieci i odkryj nowe pokłady wiedzy!
W książce znajdziesz:
• najbardziej zwariowane prawa i przepisy na przestrzeni dziejów
• nieprawdopodobne historie o pieniądzach
• najzabawniejsze fakty z różnych stron świata
• …i wiele innych zadziwiających informacji!
Od najbardziej spektakularnych ucieczek z więzień i kuriozalnych konkursów przez najdziwniejsze rzeczy znalezione w kosmosie, aż do najbardziej niesamowitych wynalazków - zebrane w książce zaskakujące fakty sprawiają, że AŻ ŁEB URYWA!
Matthew Santoro, autor książki, to niekwestionowana gwiazda kanału YouTube. Jego filmy o niezwykłych i mało znanych faktach z dziedziny popularnonaukowej oraz oryginalność przekazu i humor przyciągają rzesze fanów i zostały obejrzane już ponad 500 milionów razy przez ludzi z całego świata!

Tytuł: Aż łeb urywa! 362 zaskakujące fakty o współczesnym świecie
Autor: Matthew Santoro
Wydawnictwo: K.E. Lier
Data premiery: 15.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Nie wiem, jak Wy, ale ja bardzo lubię ciekawostki. Nawet te zupełnie nikomu do niczego niepotrzebne, a zwłaszcza te absurdalne, w stylu nielegalnej śmierci, o której wspomniano powyżej. Poza tym przekonałam się już, że książki youtuberów często są lekkie, przyjemne i prezentują dobry poziom - doskonałe, aby się przy nich zrelaksować!Opis wydawcy: Narodziny syna Elizabeth i Georgeʼa Warleggana pogłębiają konflikt między Poldarkami a Warlegganami. Kiedy Morwenna Chynoweth, guwernantka syna Elizabeth z pierwszego małżeństwa, zakochuje się w Drakeʼu Carnie, bracie Demelzy, pojawia się nowy punkt zapalny, a rywalizacja i wrogość między Rossem a Georgeʼem wybuchają z nową siłą, nabierając wyjątkowej ostrości.

Tytuł: Czarny księżyc
Cykl/seria: Dziedzictwo Rodu Poldarków t. 5
Autor: Winston Graham
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data premiery: 15.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Moją opinię do tomu pierwszego można znaleźć [tutaj], wkrótce pojawi się również tekst dotyczący części drugiej. Kolejnego tomu o rodzie Poldarków zdecydowanie nie mogę przegapić! Chociaż wstyd przyznać, ale najpierw muszę upolować dwie poprzednie części...Opis wydawcy: Diaboliki NIE ZNAJĄ LITOŚCI. Diaboliki są SILNE. Ich przeznaczeniem jest ZABIJAĆ w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane. NIC WIĘCEJ SIĘ NIE LICZY.
Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin.
Służę córce senatora, Sidonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla niej wszystko. Teraz, aby ją ochronić, muszę udawać, że nią jestem, zachowując w tajemnicy moje zdolności. Wśród bezwzględnych polityków walczących o władzę w imperium odkryłam w sobie cechę, której zawsze mi odmawiano – człowieczeństwo.
Mam na imię Nemezis i jestem diaboliką.
Czy mogę zostać iskrą, która rozbłyśnie w mroku imperium?

Tytuł: Diabolika
Autor: S.J. Kincaid
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 15.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Na tę pozycję po prostu nie można nie zwrócić uwagi. Po przeczytania samego opisu poczułam dreszcz ekscytacji.Opis wydawcy: Zanim zatracisz się w magicznym świecie Caravala, zapamiętaj: TO TYLKO GRA!
Scarlett i Tella całe życie spędziły na maleńkiej wyspie. Ich okrutny i wpływowy ojciec zaaranżował już dla Scarlett małżeństwo. Oznacza to, że jej tragiczny los jest przesądzony, a dziewczyna nigdy nie weźmie udziału w Caravalu, dorocznej grze, w której stawką jest spełnienie marzenia.
Jednak szczęście niespodziewanie się do niej uśmiecha. Scarlett wraz z Tellą mają być gośćmi honorowymi mistrza ceremonii, tajemniczego Legendy. Dziewczyny widzą w tym szansę na uwolnienie się spod władzy despotycznego ojca. Ich sprzymierzeńcem zostaje przybyły zza morza Julian. Choć Scarlett początkowo nie podoba się jego towarzystwo, stopniowo ulega jego urokowi. Jednak szybko okazuje się, że Legenda uprowadza Tellę, a jej odnalezienie jest przedmiotem gry.
Czy Scarlett wygra i uratuje siostrę?
Czy zainteresowanie Juliana jest prawdziwe, czy stanowi tylko element gry?

Tytuł: Caraval. Chłopak, który smakował jak północ
Autor: Stephanie Garber
Wydawnictwo: OMG Books
Data premiery: 15.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Hmm, może i z daleka widać inspiracje oraz dobrze znane schematy, ale... ja po prostu je lubię.Opis wydawcy: „Która to prawdziwa ty? Ta, która zrobiła coś okropnego, czy ta, która się przeraziła tym, co zrobiła? I czy jedna może przebaczyć drugiej?”
Bridge, Tabitha i Emily znają się od zawsze, ale ten rok testuje ich przyjaźń.
Em ma chłopaka (tak jakby), który prosi ją o szczególnego rodzaju zdjęcia. Tab jest młodą feministką i potrafi przejrzeć każdego na wylot, a Bridge z jakiegoś powodu zaczęła nosić kocie uszy i wciąż stara się zrozumieć, dlaczego przeżyła wypadek, którego nie powinna przeżyć. Są najlepszymi przyjaciółkami i kierują się jedną zasadą: nigdy nie kłócić się ze sobą. Czy to pomoże im przetrwać? Sherm usiłuje zrozumieć, dlaczego ludzie rozstają się po wielu latach małżeństwa i jak to jest przyjaźnić się z dziewczyną, a dla pewniej licealistki Walentynki okażą się najtrudniejszym dniem w życiu.
A, i jeszcze Jamie, poważny starszy brat, którego głupi zakład z kumplem kończy się… no, prawie katastrofą.
Niezwykła książka o miłości i przyjaźni, zaufaniu i zdradzie, chłopakach i dziewczynach…
O nastolatkach, z których każdy usiłuje znaleźć własny sposób, by przetrwać w wariackim świecie, nie łamiąc sobie serca, i nie zwariować.

Tytuł: Całkiem obcy człowiek
Autor: Rebecca Stead
Wydawnictwo: IUVI
Data premiery: 15.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Dużo dziwnych sytuacji i kilkoro szalonych bohaterów – tyle mi wystarczy!Opis wydawcy: W dobie smartfonów, tabletów i klawiatur niełatwo jest nam już pisać odręcznie, a co dopiero pisać ładnie i czytelnie...
Na szczęście pisanie odręczne wraca do łask! Dorośli najpierw kolorowali, później rysowali, łączyli kropki i szukali dróg w skomplikowanych labiryntach, a wszystko po to, by się zrelaksować i skupić uwagę na jednej konkretnej czynności. Teraz przyszła kolej na kaligrafię i piękne pismo techniczne.
"Co? Jak? Napisać" to idealna propozycja dla tych, którzy chcą dopiero rozpocząć przygodę ze starannym pisaniem. J.H. Cromwell - autor tej wydanej po raz pierwszy w 1857 r. książki - opracował metodę, która pozwala w kilku nieskomplikowanych krokach nakreślić piękne litery w różnych stylach. Wystarczy kartka w kratkę i coś do pisania!
Dostępny jest też uzupełniający książkę zeszyt dla tych, którzy wierzą, że ćwiczenie czyni mistrza.

Tytuł: Co? Jak? Napisać
Autor: John Cromwell
Wydawnictwo: Egmont
Data premiery: 15.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Niestety od dziecka próbowałam wielokrotnie poprawić swój charakter pisma i nic z tego nie wyszło - lubię sobie powtarzać, że przecież charakter pisma ma związek z charakterem człowieka, więc nie ma co walczyć z naturą ;) Może kiedyś się uda, warto próbować – prawda? Powyższa książka wydaje się nadawać do wykorzystania w tym celu.Opis wydawcy: Odkryj światowe dzieła sztuki dzięki oryginalnej kolorowance Thomasa Pavitte’a, twórcy bestsellerowej serii "1000x połącz kropki". Rysunki, na których początkowo nie widać nic poza gąszczem okręgów, kryją w sobie słynne arcydzieła.
Książka "Kwerkle. Arcydzieła" zawiera dwadzieścia popularnych wizerunków, od Wenus z Milo po Pocałunek Klimta, i zapewni wiele godzin twórczej zabawy starszym i młodszym. Wybierz pięć kolorów, a gdy twoje oryginalne dzieło sztuki nabierze życia, podziwiaj zaskakujący efekt. Nagrodą będzie niesamowity obraz, którym możesz udekorować wnętrze.

Tytuł: Kwerkle. Arcydzieła
Autor: Thomas Pavitte
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 15.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Miałam już okazję przekonać się, jak wciągające są Kwerkle (moja opinia znajduje się [tutaj]), więc nowa odsłona serii automatycznie wzbudza moje zainteresowanie.Opis wydawcy: Wkrocz w świat bajecznych sukni i niesamowitego romansu dzięki tej pięknie ilustrowanej kolorowance inspirowanej bestsellerową serią Kiery Cass ,,Rywalki”.
Oryginalne czarno-białe rysunki przywołują ulubionych bohaterów i ulubione momenty z serii, a pięknie zaprojektowane litery cytatów przypominają fragmenty ze wszystkich pięciu części ,,Rywalek”.

Tytuł: Rywalki. Kolorowanka
Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 15.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? "Rywalki" od dawna czekają na mojej półce na swoją kolej (typowe tak wiele książek, tak mało czasu), ale ta kolorowanka już wzbudziła moje zainteresowanie samą okładką.Opis wydawcy: Lekka i wciągająca opowieść z tajemnicą w tle.
Na zamku Cantendorf w niejasnych okolicznościach umiera czwarta żona hrabiego Aleksandra. Cała okolica huczy od plotek. Czy winny jest tajemniczy właściciel posiadłości, jego kochanka, budząca lęk wiedźma, a może gospodyni sprawująca władzę na zamku? Hrabia pragnie dziedzica, więc wśród młodych panien spore poruszenie. Strach o życie miesza się z ochotą na wielki majątek.
Rodzina Kate Milton stoi na progu bankructwa. Aby uratować sytuację, jej rodzice opracowują ryzykowny plan. Tymczasem wśród tej zawieruchy niespodzianie rodzi się prawdziwa miłość. Czy uda się ocalić to uczucie? Jaką cenę przyjdzie za nie zapłacić? To powieść o sile kobiecej więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne.

Tytuł: Tajemnica zamku
Autor: Krystyna Mirek
Wydawnictwo: Edipresse
Data premiery: 15.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Połączenie polskiej autorki ze słowami saga, ród, tajemnica i zamek zdecydowanie mi wystarczą, żeby na tę książkę zwrócić uwagę.Opis wydawcy: Książka "Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub" to pierwsza polska książka ślubna, napisana przez założycielkę bloga Bridelle.pl – Karolinę Waltz. Najsłynniejsza blogerka ślubna w Polsce wspólnie ze znakomitą fotografką ślubną i edytorialową Magdaleną Piechotą stworzyły niezwykły przewodnik po ślubnych stylistykach, który zachwyca koncepcją, przejrzystością i rozmachem realizacji.
Szukasz pomysłu na swój ślub? Gubisz się w gąszczu inspiracji z Internetu? Nie wiesz, jakimi elementami zbudować swoją własną stylistykę ślubną? Ta książka jest dla ciebie! Zobacz, jak można w Polsce zrealizować bajkowy ślub na najwyższym światowym poziomie.
Ogromna, 336-stronicowa książka to osiemnaście sesji zdjęciowych w różnych stylach ślubnych. Boho, whimsical, vintage, rustic, decadence, gypsy, hippie, shabby chic, glamour i wiele innych – jakikolwiek styl wybierzesz na swój ślub, z pewnością znajdziesz go w tej książce.
Książka "Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub" łączy w sobie piękno ślubnych sesji stylizacyjnych i praktyczne pomysły dla przyszłych Panien Młodych. Odnajdziemy w niej przykładowe palety kolorystyczne oraz podpowiedzi, jak sprawić, aby ślub był niezapomniany. Przepiękne fotografie – których jest w książce ponad 700! – inspirują i porządkują wiedzę na temat ślubnych stylistyk.

Tytuł: Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub
Autor: Karolina Waltz, Magdalena Piechota
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Data premiery: 16.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? W ceremonii ślubu i całej jego otoczce jest coś magicznego. Od dziecka uwielbiam śluby i wszystko, co z nimi związane, a ta książka wydaje się być niezbędnikiem dla każdej amatorki tych ceremonii.Opis wydawcy: Naucz się tworzyć liternicze dzieła sztuki. Pomoże ci w tym "Liternictwo. Sztuka pięknego pisania", niezwykła, interaktywna książka, pełna twórczych propozycji, zabawnych ćwiczeń i prostych zadań do wykonania krok po kroku. Od nowoczesnej kaligrafii do pisania kredą – odkryjesz różnorodność niepowtarzalnych sposobów przemieniania słów i liter w zachwycające dzieła, które można wykorzystać jako prezenty, ozdoby domu i na wiele innych sposobów. Zobacz, jak rysować spirale i zawijasy, pisać pędzlem na płótnie, sporządzić kartę dań, zdobić ceramikę i konwertować prace na formę cyfrową, by móc je wydrukować. Prócz tego książka zapewni ci bogactwo inspiracji i pomocnych wskazówek, zachęcając i ucząc w trakcie twojej twórczej podróży literniczej. Znajdziesz tu też liczne strony, na których możesz poćwiczyć, żeby rozwinąć własny styl pięknego pisania.

Tytuł: Liternictwo. Sztuka pięknego pisania
Autor: Shauna Lynn Panczyszyn
Wydawnictwo: Arkady
Data premiery: 22.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Och! Gdy tylko zobaczyłam tę pozycję, od razu zaświeciły mi się oczy. Chociaż mój charakter pisma pozostawia wiele do życzenia (delikatnie mówiąc), to uwielbiam tego typu publikacje, które chociaż przez chwilę dają nadzieję, że spod mojej dłoni wyjdą piękne i ozdobne linie tekstu...Opis wydawcy: Akcja powieści toczy się na pensji dla panienek. W szkole dochodzi do zbrodni – ginie nauczycielka gimnastyki. Dziewczynki prowadzą w tej sprawie sekretne dochodzenie. Wszystko owiane jest tajemnicą, łącznie z tym, że w szkole kiedyś miało miejsce samobójstwo jednej z uczennic. Dziewczynki są trochę jak Sherlock Holmes i doktor Watson, do których się zresztą porównują. A prasa bardzo serię chwali i okrzyknęła autorkę „Agatą Christie” lub „Dickensem” dla dzieci.

Tytuł: Zbrodnia nie przystoi damie
Autor: Robin Stevens
Wydawnictwo: MAC Edukacja
Data premiery: 22.02.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Jeżeli książka jest tak napisana, jak to zwiastują zapowiedź i okładka, to musi mieć niesamowity klimat!

Czy któraś z powyższych pozycji zwróciła Twoją uwagę? Chętnie też dowiem się, która z zapowiedzi spoza listy wpadła Ci w oko :)

Podziel się

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz