Zapowiedzi #2, czyli czym spróbują oczarować nas wydawcy w najbliższym miesiącuBardzo subiektywny przegląd zapowiedzi na marzec - z krótkim komentarzem ;)
Publikacje ułożone są w kolejności dat ich premier (uwaga - są one orientacyjne i mogą ulec zmianie).Opis wydawcy: Pierwszy polski serial literacki.
Rodzina rzecz święta, choć czasem przeklęta.
Helena, jednooka głowa rodziny O.
Tadeusz, syn Heleny, psychiatra czy wariat?
Barbara, żona Tadeusza, kochanka czy prostytutka?
Paweł, starszy syn, ofiara czy zdrajca?
Andrzej, młodszy syn, rozrabiaka czy morderca?
Nieślubne dziecko, zdrada, zagadkowa śmierć.
Ta rodzina wciągnie cię w swoje kłamstwa i półprawdy, uczucia i natręctwa. Między rok '68 a '69. Między wielką Historię, a codzienność małego miasteczka.
Nie oderwiesz się.
Na szczęście to dopiero pierwszy sezon. A ciąg dalszy nastąpi...

Tytuł: Rodzina O. Sezon 1. 1968/69
Autor: Ewa Madeyska
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 01.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Serial literacki? Jestem bardzo ciekawa, jak wyszedł ten eksperyment!Opis wydawcy: "Nazywam się Baśka i jestem gruba. Zakrztusiłam się wczoraj marchewką. Pączek by mi tego w życiu nie zrobił."
Baśka ma 39 lat, kochającego męża i wspaniałą rodzinę, jednak od lat w jej życiu jest rzecz, która spędza sen z powiek - dieta. Baśka, jak większość kobiet w jej wieku, walczy z kilogramami. Walka ta prowadzona od ponad dziesięciu lat, dodajmy: bez większych sukcesów po stronie Baśki, jest tą częścią codziennego życia, która zajmuje jej najwięcej czasu i energii. Dzielnie wypróbowała na sobie wszystkie możliwe diety świata. Niestety, żadna z tych diet nie zadziałała na Baśkę, bo dodatkowe kilogramy po prostu ją pokochały. Bez wzajemności, rzecz jasna. Aż przyszedł dzień, ten właściwy dzień, by w końcu zmieniła się w kobietę, którą zawsze chciała być!
"Od jutra dieta" to książka o szalonych zmaganiach z dietą i pokusami, opowieść o codziennych dylematach żon i matek, które wbrew przeciwnościom losu decydują się pokochać siebie i... owsiankę! Pamiętaj, wszystko zależy od pozytywnego nastawienia. Biegnij za marzeniami! Nawet jeśli ich nie złapiesz, to przynajmniej schudniesz!

Tytuł: Od jutra dieta
Autor: Małgorzata Mroczkowska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 01.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Zapowiada się zabawnie! Świetna powieściowa odskocznia od ukazujących się jak grzyby po deszczu książek o dietach, detoksach, zdrowym odżywianiu... najlepiej życiu powietrzem nieskażonym ludzkim istnieniem ;) Co za dużo, to niezdrowo - i to w każdą stronę.Opis wydawcy: Piękno i brzydota nie zawsze są kwestią wyglądu.
Wyobraź sobie, że gdy przychodzisz do szkoły, oczy wszystkich są wbite w jeden punkt. W listę.
Czy znajdziesz na niej swoje nazwisko? A jeśli tak, to w której kategorii?
Co roku ktoś - nie wiadomo, kto - wybiera dwie dziewczyny z każdego rocznika. Jedna zostaje okrzyknięta najpiękniejszą, druga - najbrzydszą.
O tych spoza listy natychmiast się zapomina. Wybrane nagle znajdują się w centrum uwagi całej szkoły. Na liście są nazwiska ośmiu dziewcząt. W świecie po liście ich życie już nigdy nie będzie takie samo.

Tytuł: Fatalna lista
Autor: Siobhan Vivian
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 01.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Aż ciarki przechodzą – zwłaszcza w momencie, kiedy zaczyna do nas docierać, że coś podobnego mogłoby w jakiejś szkole wydarzyć się naprawdę...Opis wydawcy: Epicka historia miłosna inspirowana „Księgą Tysiąca i Jednej Nocy”.
Jedno życie, jeden świt.
W krainie rządzonej przez młodego, żądnego krwi władcę, każdy poranek przynosi cierpienie kolejnej rodzinie. Chalid, osiemnastoletni kalif Chorasanu, jest potworem. Co noc bierze sobie nową małżonkę, by o poranku owinąć jedwabny sznur wokół jej szyi. Kiedy ofiarą Chalida pada szesnastoletnia przyjaciółka Szahrzad, dziewczyna poprzysięga mu zemstę i zgłasza się na jego kolejną oblubienicę. Szahrzad zamierza nie tylko ujść z życiem, ale też raz na zawsze zakończyć okrutne panowanie kalifa.
Noc za nocą Szahrzad mami Chalida, snując zachwycające historie, i odwleka swój koniec, choć doskonale zdaje sobie sprawę, że kolejny świt może okazać się jej ostatnim.
Z czasem dziewczyna zaczyna rozumieć, że w pałacu z marmuru i kamienia nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Szahrzad zamierza odkryć prawdę. Jest gotowa odebrać życie Chalida i tym samym odpłacić mu za tak wiele skradzionych istnień.
Czy miłość zwycięży w świecie pełnym niesamowitych historii i mrocznych sekretów?

Tytuł: Gniew i świt
Autor: Renee Ahdieh
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 01.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Motyw „Baśni z 1001 nocy”, przepełniona emocjami, klimatyczna – ta książka może być naprawdę piękna!Opis wydawcy: Trzy życzenia. Każde ma swoją cenę. Ile warta jest miłość?
Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia.
Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia.
Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradę Aladyna – człowieka, w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie. Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem – zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory.
Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom.
Baśń tysiąca i jednej nocy opowiedziana na nowo.

Tytuł: Zakazane życzenie
Autor: Jessica Khoury
Wydawnictwo: SQN
Data premiery: 01.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Nowe spojrzenie na klasyczną baśń, w tym przypadku Aladyna, to zdecydowanie coś dla mnie. Do tego zaintrygował mnie dżin-kobieta!Opis wydawcy: „Nie chcę, by nazywano mnie Aleksandryną. Teraz, kiedy jestem Królową, pragnę, by używano mojego drugiego imienia. Wiktoria”.
W 1837 roku osiemnastoletnia Aleksandryna Wiktoria obejmuje panowanie. W ciągu zaledwie kilku dni zostaje przedstawiona parlamentowi i przeniesiona do Pałacu Buckingham. Zostaje rzucona w wir dworskich intryg, polityki, zdrad, miłostek i płomiennych romansów. Czy młoda królowa sprosta pokładanym w niej oczekiwaniom? Czy stanie się marionetką w rękach doradców, czy zdoła zachować niezależność? I czy uda jej się mądrze rządzić targaną konfliktami Wielka Brytanią?
Matka Wiktorii oraz sir John Conroy pragną, by królowa poślubiła kuzyna, księcia Alberta. Jednak Wiktoria nie zamierza się z nikim wiązać. Wyjątek mogłaby uczynić jedynie dla lorda Melbourne, imponująco mądrego premiera rządu. Tylko on wierzy, że Wiktoria stanie się kiedyś wybitną monarchinią, a poza tym potrafi ją rozśmieszyć. Ku rozpaczy dziewczyny spotkanie z księciem zostaje zaaranżowane.
Czy okaże się takim samym nudziarzem, jakim był w dzieciństwie?
A może nawet królowej potężnego imperium zdarza się pomylić w sprawach serca?
Wiktoria to pasjonujące połączenie romansu i świetnie zarysowane tło historyczne.

Tytuł: Wiktoria
Autor: Daisy Goodwin
Wydawnictwo: Marginesy
Data premiery: 01.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Odkąd pamiętam intryguje mnie historia Anglii i pochłonęłam niejedną powieść z nią powiązaną. Przyznaję, że jestem w trakcie serialu „Wiktoria” i tym bardziej mam ochotę zapoznać się z tą książką.Opis wydawcy: Życie Penny wróciło do normy. Na początku nowego roku szkolnego jest gotowa stawić światu czoła w pojedynkę. Noah skrócił swoje światowe tournée, zapadł się pod ziemię i nikt nie ma pojęcia, co się z nim dzieje. Megan zaprasza Penny do swojej akademii artystycznej, więc nadarza się okazja do zawarcia nowych przyjaźni. Dobrym sposobem na tęsknotę jest pomaganie wszystkim wokół. Elliot potrzebuje swojej najlepszej przyjaciółki bardziej niż kiedykolwiek, a nowo poznana Posey zmaga się z tremą i szuka pomocnej dłoni. Callum, czarujący Szkot z akademii Megan, próbuje rozproszyć smutki Penny. Ale czy uda się jej zapomnieć o Noah, skoro wciąż prześladują ją wspomnienia?

Tytuł: Girl Online solo
Cykl/seria: Girl Online t. 3
Autor: Zoe Sugg
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 01.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Czytałam dwie poprzednie części i z chęcią poznam dalsze losy Penny.Opis wydawcy: Dwie kobiety, jedna decyzja i historia, która poruszy serce każdej czytelniczki.
Dagmara po śmierci matki otrzymuje w spadku nie tylko prowadzoną przez nią przez wiele lat Księgarnię pod Flisakiem, ale również list, z którego dowiaduje się, że została adoptowana. Po rozwodzie postanawia wraz z dziećmi przeprowadzić się do rodzinnego Torunia i przejąć księgarnię. Tylko jak zrealizować marzenia w nowym życiu, gdy dopada nas stare?
Znana pisarka Bożena Zawistowska jako młoda dziewczyna zdecydowała się na krok, który wywarł wpływ na jej przyszłość. Mimo wieloletnich starań nigdy nie została biologiczną matką, wraz z mężem podjęła więc brzemienną w skutkach decyzję o adopcji dwóch sióstr. Po latach dowiaduje się, że jest chora…

Tytuł: Odnajdę Cię
Autor: Anna Karpińska
Wydawnictwo: Prószyński Media
Data premiery: 09.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Powieść z księgarnią w tle – nie potrzeba więcej, żeby mnie przekonać ;)Opis wydawcy: "Wszystko albo nic" opowiada niezwykłą historię miłości, która nie zawsze kończy się tak, jak w innych książkach. To historia dwóch przyjaciółek Lindy i Wandy, oraz ich nietypowego wspólnika Eda. Właścicielki małej księgarni w Pradze, doświadczają dokładnie te same radości i troski życia jak my wszyscy, oni jednak podchodzą do nich, powiedzmy, bardzo swojsko.
Historia spleciona humorem, sarkazmem, pasją, śmiechem, łzami, męskim egem i kobiecą pewnością siebie. Historia tak prawdziwa, że każdy się w niej odnajdzie...

Tytuł: Wszystko albo nic
Autor: Eva Urbanikova
Wydawnictwo: Evita Press
Data premiery: 13.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Tak, wiem, znowu akcja rozgrywająca się w księgarni – co zrobić, jeżeli ja to po prostu lubię? Poza tym gdzieś mignęły mi dobrze zapowiadające się zajawki filmu, no i mam ochotę sprawdzić, czy rzeczywiście zakończenie będzie takie oryginalne.Opis wydawcy: Pobyt magizoologa Newta Skamandera w Nowym Jorku miał być tylko krótką przerwą w podróży. Jednak gdy ginie jego magiczna walizka i fantastyczne zwierzęta wydostają się na wolność, zaczynają się prawdziwe kłopoty.
Scenariusz filmowy "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling, autorka bestsellerowej, uwielbianej na całym świecie serii o Harrym Potterze, tym razem debiutuje w roli scenarzystki filmowej. Jest to epicka, pełna przygód opowieść w najlepszym wydaniu, fantastyczna galeria niesamowitych postaci i magicznych stworzeń. Nieważne, czy jesteś fanem Pottera, czy po raz pierwszy spotykasz się ze światem czarodziejów, ta pozycja jest obowiązkowa dla każdego kinomana i czytelnika.

Tytuł: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz
Autor: J.K. Rowling
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data premiery: 15.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Chociaż nie miałam okazji jeszcze zobaczyć filmu, to jako Potteromaniak po prostu nie mogę tego przegapić!Opis wydawcy: Słynny agent literacki Peter Katz otrzymuje fragment książki, która wciąga go od pierwszej strony. Jej autor, Richard Flynn, wspomina czasy studiów, podczas których był blisko związany ze znanym wykładowcą. Tuż przed Bożym Narodzeniem 1987 roku profesor został zamordowany we własnym domu, a zabójcy nigdy nie odnaleziono. Katz jest przekonany, że autor chce w książce wskazać mordercę albo… przyznać się do winy.
Jednak zanim Katz dotrze do Flynna, ten umrze w szpitalu, nie pozostawiając żadnej informacji o manuskrypcie. Agent obsesyjnie pragnie dowiedzieć się, co zaszło tamtej nocy w domu profesora, zatrudnia więc dziennikarza śledczego. Kellerowi udaje się odnaleźć świadków i detektywa odpowiedzialnego za prowadzenie śledztwa 25 lat temu, u którego właśnie zdiagnozowano Alzheimera. Ale ich wspomnienia mają niewiele wspólnego z wersją przedstawioną w książce Flynna…
Gdy wydaje się już, że prawda nigdy nie wyjdzie na jaw, detektyw Freeman postanawia ostatni raz spróbować do niej dotrzeć. Tylko czy prawda w ogóle istnieje?
"Księga luster" to wciągająca bez reszty, szkatułkowa opowieść o morderstwie, wspomnieniach i kłamstwach. Stylowy kryminał, którego elementy, jak w kalejdoskopie, układają się w zupełnie różne obrazy, w zależności od tego, kto dochodzi do głosu.

Tytuł: Księga luster
Autor: E.O. Chirovici
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 15.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Książki o książkach z książkami w tle – temu się nigdy nie oprę. Niejednokrotnie zastanawiałam się, ile prawdy o zbrodniach może być ukryte w niektórych powieściach, a E.O. Chirovici postanowił zrobić z tego fundament dla swojej książki. Do tego cały opis brzmi niezwykle intrygująco, przynajmniej dla mnie.Opis wydawcy: Damian Baxter jest bogaty. Bardzo bogaty. Oraz umiera. Żyje samotnie w wielkim domu w Surrey, gdzie opiekują się nim szofer, lokaj, kucharka i pokojówka. Oprócz stanu zdrowia, dręczy go sprawa, która w miarę upływu tygodni staje się coraz bardziej paląca: kto ma zostać dziedzicem jego fortuny? Damian chce wiedzieć, czy ma potomka. W czasach, gdy tuż przed czterdziestką się ożenił, był bezpłodny (skutek zachorowania na świnkę w dojrzałym wieku), ale co z przygodami sprzed choroby? Czy spłodził dziecko?
Niespodziewany list od dawnej dziewczyny wskazuje na to, że Damian za młodu mógł zostać ojcem. Niestety, przesyłka jest anonimowa. Odkrycie prawdy nie będzie proste – a jedynym człowiekiem, który wie, gdzie jej szukać, jest zaprzysięgły wróg Damiana… O ile jednak przyjemnie jest spotkać się ze starym przyjacielem, o tyle znacznie ciekawiej usłyszeć wieści od starego wroga.
Poszukiwania cofają nas do lat sześćdziesiątych – do niezwykłego świata swingującego Londynu, do wystawnych przyjęć i wspaniałych balów, do świata dziewcząt, debiutujących w wielkim świecie, i ich towarzyszy, często przyszłych mężów. Do świata, w którym ktoś dla żartu umieszcza haszysz w ciasteczkach na wystawnym balu w muzeum Madame Tussaud. Był to czas, kiedy wszystko wydawało się zmieniać – i się zmieniało, ale nie zawsze tak, jak oczekiwano.

Tytuł: Czas przeszły niedoskonały
Autor: Julian Fellowes
Wydawnictwo: Marginesy
Data premiery: 15.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Autor będący twórcą „Downton Abbey” i do tego powieść utrzymana w podobnym do tego serialu klimacie, to połączenie, którego nie mogę przegapić!Opis wydawcy: Żyje się tylko raz? Nie w tym świecie, tutaj prawdziwe życie zaczyna się dopiero po śmierci.
Jesteś pełnoletni? A więc pora zdecydować, czy będziesz wyznawać zasady Trojki, czy Miriady. Te dwie frakcje toczą zaciekłą walkę o dusze Niezwerbowanych i prawie nigdy nie grają czysto.
Tenley została naznaczona już w chwili narodzin. Jest obdarzona wielką mocą. I Trojka i Miriada nie cofną się przed niczym, by ją przeciągnąć na swoją stronę.
Wciąż nie zdecydowała się, dokąd chce trafić po śmierci... a nie wie, że los przygotował dla niej kilka niemiłych niespodzianek.

Tytuł: Firstlife. Pierwsze życie
Autor: Gena Showalter
Wydawnictwo: Harper Collins
Data premiery: 15.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Tak, tak – doskonale znane młodzieżówkowe schematy, ale ja je naprawdę lubię!Opis wydawcy: Jak często czujesz, że życie przecieka ci przez palce, że zbyt często towarzyszy ci lęk i stres?
Czasem w codziennym pędzie niepostrzeżenie tracimy radość, jaką dają nam proste, ale ważne rzeczy. Próbując sprostać oczekiwaniom innych, tłumimy uczucia i gubimy samych siebie.
Mats i Susan Billmark napisali ten poradnik na podstawie własnych doświadczeń. Odwołując się do przebytych terapii, swoich rozmów i obserwacji bliskich, podpowiadają między innymi:
- jak zaakceptować siebie,
- jak szukać w życiu celów i pasji,
- jak pozbyć się niepokoju o przyszłość.
W ten sposób nauczyli świadomego życia już blisko pół miliona Szwedów.
Poznaj skandynawski sposób na szczęście i naucz się żyć na nowo.

Tytuł: Naucz się żyć
Autor: Mats Billmark, Susan Billmark
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 15.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Chociaż jeszcze nigdy nie zastosowałam się do wszystkich wskazówek z książek dotyczących rozwoju osobistego czy motywacji, to bardzo lubię tego typu publikacje, ponieważ bywają inspirujące i chociaż na chwilę (czasami nawet dłuższą) potrafią poprawić samopoczucie. W powyższej pozycji najbardziej zainteresował mnie temat poszukiwania celów i pasji oraz pozbycie się niepokoju o przyszłość.Opis wydawcy: Porywająca epicka opowieść o miłości i stracie – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnutych wokół legendy o konstelacji Siedmiu Sióstr.
Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca Maia D'Apliese i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez Pa Salta jako małe dziewczynki, spotykają się w domu, w którym spędzały dzieciństwo.
„Atlantis” – to wspaniały zamek położony nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Każda z dziewcząt otrzymuje wskazówkę, która pozwoli jej odkryć istotę dziedzictwa otrzymanego w spadku po ukochanym ojcu.
Maię tropy wiodą do zrujnowanej willi w Rio de Janeiro, gdzie poznaje historię swojej przodkini z czasów Belle Epoque, pełnej pasji Izabeli Bonifacio.
Elementy zagadkowej układanki zaczynają powoli tworzyć całość.

Tytuł: Siedem sióstr
Autor: Lucinda Riley
Wydawnictwo: Albatros
Data premiery: 15.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Uwielbiam historie oparte na mniej lub bardziej znanych legendach, a w tym przypadku dodatkowo przyciągnął mnie baśniowo-tajemniczy klimat.Opis wydawcy: Niepokojąca podróż przez głębię ludzkiego umysłu.
Wyjątkowo osobista książka jednego z najpoczytniejszych autorów powieści dla młodzieży.
Opowieść o chłopcu, który powoli pogrąża się w chorobie psychicznej. Caden Bosch jest rozdarty między tym co widzi, a tym, co wie, że jest prawdziwe. Ma paranoje i halucynacje. Jest zdolnym uczniem liceum obdarzonym artystyczną wrażliwością, jednak coraz częściej wydaje mu się, że bierze udział w misji badającej Głębię Challengera, najgłębiej położonego punktu Rowu Mariańskiego (10 994 metrów pod poziomem morza). Jest świadomy, że jego świat się rozpada i coraz bardziej przerażony, że powoli przestaje odróżniać, co jest prawdą, a co ułudą. Rodzina i przyjaciele dostrzegają zmiany w jego zachowaniu i zaczynają się poważnie niepokoić. Zostaje przyjęty do szpitala psychiatrycznego i poddany leczeniu. Teraz to personel medyczny staje się załogą statku ku zdrowieniu.

Tytuł: Głębia Challengera
Autor: Neal Shusterman
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 15.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Ta powieść pozwoli spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Zapowiada się naprawdę dobrze i jeżeli jest tak napisana, to może być wyjątkowa pozycja młodzieżowa.Opis wydawcy: Nadciąga zima, a wraz z nią do Porvenir docierają złe wieści: w związku z drastycznym spadkiem liczby listów miejscowa poczta zostanie zamknięta, a personel przeniesiony w inne miejsce. Wygląda na to, że SMS-y i poczta elektroniczna zepchnęły na margines tradycyjną korespondencję. Sara jest jedyną listonoszką w miasteczku, w którym się urodziła i mieszka z trzema synami. Spędza wiele czasu ze swoją sąsiadką, osiemdziesięcioletnią Rosą, która zrobiłaby wszystko, aby oszczędzić cierpień Sarze i jej dzieciom. Ale cóż może uczynić wątła staruszka, aby dotychczasowe życie najukochańszych istot nie legło w gruzach?
Może napisać list. Ale nie byle jaki − tylko list, który przechowuje w swoim sercu od sześćdziesięciu lat. Ten prosty gest będzie kamykiem wyzwalającym lawinę zdarzeń, które nieoczekiwanie zmienią życie wielu osób.
Małe miasteczko, które wkrótce straci listonoszkę, i osiemdziesięcioletnia staruszka, która ma plan… Piękna opowieść o marzeniach, tęsknocie, upływie czasu, przebaczeniu, o potędze słów i o drobnych gestach, dzięki którym możemy poznać smak szczęścia.

Tytuł: Prosty gest
Autor: Angeles Donate
Wydawnictwo: Prószyński Media
Data premiery: 28.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Podobają mi się takie wielopokoleniowe historie. Podejrzewam, że losy listonoszki i starszej kobiety, która po wielu latach decyduje się napisać pewien list, będzie bardzo wzruszająca.Opis wydawcy: Tajemnicza podróż w głąb ziemi i… własnych lęków.
Dziara i Obły znają się od dziecka ale nie łączy ich przyjaźń. Los rzuca ich w końcu do jednej klasy. Podczas klasowej wycieczki do kopalni chłopcy przypadkowo odłączają się od grupy i trafiają do tajemniczych podziemi, w których… coś się czai. Zaczyna się dramatyczna walka o wydostanie na powierzchnię. Ale nie chodzi tu tylko o ucieczkę z mrocznych korytarzy, każdy z chłopców stacza także bitwę z samym sobą…

Tytuł: Tajemnica mroku
Autor: Piotr Patykiewicz
Wydawnictwo: Wilga
Data premiery: 29.03.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Jak chyba każdy z nas wie, na wycieczkach szkolnych zawsze dużo się dzieje... i to nie tylko w książkach ;)

Czy któraś z powyższych pozycji zwróciła Twoją uwagę? Chętnie też dowiem się, która z zapowiedzi spoza listy wpadła Ci w oko :)

Podziel się

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz