Ciemne tunele - Siergiej Antonow (nowość)

Dzisiaj news dla fanów serii "Uniwersum Metro 2033" :)"W tym tygodniu* w księgarniach zadebiutowała najnowsza powieść z serii 'Uniwersum Metro 2033' zatytułowana "Ciemne tunele". To nie koniec dobrych wiadomości dla czytelników serii. Do każdego egzemplarza "Ciemnych tuneli" dołączony jest darmowy zbiór amatorskich opowiadań fanów 'Uniwersum Metro 2033' pt. "Szepty zgładzonych", wybranych spośród zgłoszonych w konkursie na stronie Metro 2033.

Dla wszystkich, którzy zastanawiają się jeszcze nad zakupem najnowszych tytułów z 'Uniwersum Metro 2033' wydawnictwo przygotowało dwa fragmenty w interpretacji Adama Baumana:

fragment "Ciemnych tuneli"
opowiadanie "Gieroj" ze zbioru "Szepty zgładzonych"


"Ciemne tunele" Najbardziej nieprawdopodobna i nieprzewidywalna książka 'Uniwersum Metra 2033'. Jej bohater, młody anarchista żołnierz z moskiewskiej stacji Wojkowska nie uznaje żadnej władzy – jego ideałem jest wolność. Cóż, kiedy w metrze brak miejsca dla takich jak on. Na jednej ze stacji dobiegają końca eksperymenty nad stworzeniem idealnej broni. Jeśli zostaną uwieńczone sukcesem, metro wpadnie w ręce autorytarnego ugrupowania i o wolności będzie można zapomnieć. Ktoś musi ich powstrzymać…

'Siergiej Antonow zabiera nas do prawdziwego Metra 2033 – tajemniczego, pełnego niespodzianek i niebezpieczeństw; przenikniętego duchem beznadziei. Atutem powieści jest główny bohater, który chce naprawić świat, tak jak my wszyscy kiedyś marzyliśmy. Czy będzie światełko na końcu "Ciemnych tuneli"?'. Dmitry Glukhovsky

"Szepty zgładzonych" to tytuł wyjątkowego zbioru opowiadań fanów 'Uniwersum Metro 2033', który już 8 kwietnia trafi do księgarń i będzie dystrybuowany jako darmowa książka – dodatek do "Ciemnych tuneli" Siergieja Antonowa – kolejnego tomu bestsellerowej serii Dmitrija Glukhovsky’ego.

Antologia "Szepty zgładzonych" to efekt drugiej edycji konkursu na opowiadanie z 'Uniwersum Metra 2033', ogłoszonego w 2014 r. na forum portalu www.metro2033.pl, zrzeszającym fanów postapokalipsy, a zwłaszcza autorskiego projektu Dmitrija Glukhovsky’ego. Spośród zgłoszonych na konkurs tekstów jury wyłoniło trzynaście i to one tworzą zapowiadany zbiór.

Wydawnictwo Insignis zachęcone olbrzymią popularnością pierwszej fanowskiej antologii zatytułowanej "W blasku ognia", wydanej w formie darmowego e-booka (37 tys. pobrań z Google Play Books i 11 tys. pobrań z Apple iBooks, nie licząc pozostałych e-księgarni), zdecydowało się na wydanie zbioru opowiadań fanów 'Uniwersum Metro 2033' drukiem.

To wydarzenie bezprecedensowe – debiutanci otrzymują bowiem szansę dotarcia do wielkiej rzeszy czytelników: książka z ich opowiadaniami zostanie wydrukowana w takim samym nakładzie (20 tys. egzemplarzy) i w identycznej szacie graficznej, jak 'regularne' tomy 'Uniwersum Metro 2033'.

"Szepty zgładzonych" będą dystrybuowane jako darmowa książka – dodatek do "Ciemnych tuneli" Sergieja Antonowa – najnowszej powieści w ramach bestsellerowej serii Dmitrija Glukhovsy’ego. Antologia będzie też dostępna w formie bezpłatnego e-booka. To pierwsza na taką skalę promocja twórczości fanów postapokalipsy spod znaku Metra 2033!".

*08.04.2015 r.

Podziel się

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz