Łzy diabła - Magdalena Kozak (premiera)

Już dziś premiera nowej książki Magdaleny Kozak! Poniżej trochę info, a w najbliższych dniach na blogu pojawi się recenzja ;)""Łzy Diabła" Magdaleny Kozak już w księgarniach

Magdalena Kozak – oficer Wojska Polskiego, uczestniczka misji wojskowych w Afganistanie, lekarz specjalizujący się w medycynie ratunkowej, a zarazem popularna pisarka science fiction / fantasy – polskim czytelnikom znana jest przede wszystkim z bestsellerowej trylogii "Nocarz", "Renegat", "Nikt". Już w najbliższą środę [18.03.2015] na półki polskich księgarń trafi jej długo wyczekiwana, tworzona przez cztery lata powieść: "Łzy Diabła".

Ta książka to trzymająca w napięciu fabuła pełna zwrotów akcji i zwieńczona zaskakującym zakończeniem, ale przede wszystkim – Afganistan Magdaleny Kozak, przeniesiony na obcą planetę i przetworzony, ale wciąż – dzięki osobistym doświadczeniom autorki – niezwykle autentyczny.

"Łzy Diabła" to historia dwóch mężczyzn z odległej planety Dżahan. Izzat, syn króla Farji; wyrusza na wyprawę wojenną, by wytyczyć strategiczny szlak transportowy, od którego zależy przyszłość jego państwa. Znajda – prosty pastuch, człowiek znikąd, niepamiętający swojego pochodzenia, tożsamości, historii – w wyniku przedziwnych splotów okoliczności z parobka staje się owianym ludową legendą Mścicielem z Pól, niezwykle groźnym bojownikiem o wolność, postrachem królewskich wojsk, z którymi prowadzi zaciętą walkę o wolność.

W tle jesteśmy my – Ziemianie – dla mieszkańców planety Dżahan Obcy. To my dostarczamy z Ziemi mieszkańcom Dżahanu, których rozwój cywilizacyjny odpowiada naszemu późnemu średniowieczu, sprzęt i technologię. Nie robimy tego jednak z dobrego serca – potrzebujemy uprawianego na Dżahanie czarsu, rośliny służącej nam do wytwarzania Łez Diabła, narkotyku, od którego uzależniona jest cała ludzkość.

"Łzy Diabła" to epicka opowieść o stawaniu się: Izzat i Znajda w poszukiwaniu własnej tożsamości powoli odkrywają tajemnicę, która diametralnie zmieni życie każdego z nich.

Już dziś zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Kozak w Empiku Arkadia (Warszawa, al. Jana Pawła II 82), które odbędzie się 24 marca 2015 r. o godz. 18.00; zapraszamy też na festiwal fantastyki Pyrkon – również i tam będzie okazja do spotkania się z Autorką (szczegóły: www.pyrkon.pl).

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego z Magdaleną Kozak mówiącą o swojej powieści oraz do wysłuchania dwóch obszernych fragmentów audio Łez Diabła w świetnej interpretacji Adama Baumana":

Magdalena Kozak zaprasza do lektury "Łez Diabła"

Magdalena Kozak o swojej nowej powieści "Łzy Diabła"

Fragment 1

Fragment 2

Zbiorcza playlista

Podziel się

Komentarze

6 komentarze:

 1. O, ta książka jest już wszędzie. I naprawdę chciałabym ją przeczytać, zwłaszcza, że nie miałam jeszcze do czynienia z twórczością Magdaleny Kozak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na razie miałam kontakt z tylko jedną pozycją - "Paskudą & Co.", ale zachęciła mnie do kolejnych ;)

   Usuń
 2. Jestem ciekawa tej książki, gdyz dopiero zamierzam poznać twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promujmy dobrych polskich autorów! :)

   Usuń
 3. Słyszę po raz pierwszy o twórczości tej autorki... O_o Jak widzę wypada to zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapowiada się naprawdę dobrze. Jeżeli lubisz fantastykę - warto spróbować ;)

   Usuń