Łzy diabła - Magdalena Kozak (zapowiedź)

Niedługo ukaże się nowa książka Magdaleny Kozak, a już dzisiaj kolejna garść informacji o "Łzach diabła" ;)"Łzy Diabła Magdaleny Kozak już 18 marca w księgarniach

Magdalena Kozak – porucznik Wojska Polskiego, uczestniczka misji wojskowych w Afganistanie, lekarz specjalizujący się w medycynie ratunkowej, a zarazem popularna pisarka science fiction / fantasy – polskim czytelnikom znana jest przede wszystkim z bestsellerowej trylogii "Nocarz", "Renegat", "Nikt". 18 marca na półki polskich księgarń trafi jej długo wyczekiwana, tworzona przez cztery lata powieść "Łzy Diabła".

"Łzy Diabła" to historia dwóch mężczyzn z odległej planety Dżahan. Pierwszy z nich to Izzat, syn króla Farji; poznajemy go, jak wyrusza na wyprawę wojenną, by wytyczyć strategiczny szlak transportowy, od którego zależy przyszłość jego państwa. Drugim bohaterem jest Znajda – prosty pastuch znaleziony przez wieśniaków nad rzeką, człowiek znikąd, nie pamiętający swojego pochodzenia, tożsamości, historii. Znajda, w wyniku przedziwnych splotów okoliczności, z parobka staje się owianym ludową legendą Mścicielem z Pól, niezwykle groźnym bojownikiem o wolność, postrachem królewskich wojsk, z którymi prowadzi zaciętą walkę o wolność.

W tle całej tej historii znajdujemy się my – Ziemianie – dla mieszkańców planety Dżahan Obcy. To my dostarczamy z Ziemi mieszkańcom Dżahanu, których rozwój cywilizacyjny odpowiada naszemu późnemu średniowieczu, sprzęt i technologię. Nie robimy tego jednak z dobrego serca – potrzebujemy uprawianego na Dżahanie czarsu, rośliny służącej nam do wytwarzania Łez Diabła, narkotyku, od którego uzależniona jest ludzkość.

"Łzy Diabła" to epicka opowieść o stawaniu się: Izzat, rozkapryszony królewicz, musi stać się silnym mężczyzną, godnym przejąć po ojcu tron Farji. Znajda – Mściciel z Pól – dąży do poznania swojej prawdziwej tożsamości, bezpowrotnie – wydawałoby się – utraconej.

Powieść Magdaleny Kozak to trzymająca w napięciu i rozgrywająca się w niezwykłych okolicznościach historia, z fabułą pełną zwrotów akcji i zaskakującym, zupełnie nieprzewidywalnym zakończeniem. To również – a może przede wszystkim – Afganistan Magdaleny Kozak, przeniesiony na obcą planetę, przetworzony, ale wciąż niezwykle autentyczny, przez co czytelnik od razu daje się porwać bezpośredniej i wartkiej narracji.

Już wkrótce wydawnictwo zamierza udostępnić obszerne fragmenty książki. Tymczasem zapraszamy na krótki materiał wideo, w którym Magda Kozak opowiada o swojej nowej książce" [klik].


fot. Malwina Jarosz / Insignis Media

Podziel się

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz