FUTU.RE - Dmitry Glukhovsky (nowość)

Dzisiaj kolejna garść informacji na temat książki "FUTU.RE" ;)""FUTU.RE" Dmitrija Glukhovsky’ego i wizyta autora w Polsce

Dziś* do polskich księgarń trafia długo wyczekiwana, najnowsza powieść Dmitrija Glukhovsky’ego, autora bestsellerowego "Metra 2033".

Książka "FUTU.RE", ukazująca się nakładem wydawnictwa Insignis, to bardzo emocjonalna, wielopłaszczyznowa antyutopia, opowiadająca o świecie przyszłości, w którym nie ma już śmierci. Nie poświęcając żadnej z cech rasowego science fiction, takich jak futurystyczne pejzaże, wartka akcja i niesamowita intryga, Glukhovsky zagłębia się w rozważaniach na temat rodziny, Boga i ceny, jaką za nieśmiertelność płaci ludzkość. Autor dokonuje błyskotliwej krytyki systemów politycznych i społecznych Europy i Ameryki, nie oszczędzając przy tym Rosji, przedstawionej jako kraj Trzeciego Świata. Ale "FUTU.RE" to przede wszystkim intensywna i przejmująca, nierzadko obrazoburcza i kontrowersyjna opowieść o ludzkiej naturze – niezmiennej, niereformowalnej, za to zawsze miotanej uczuciami, instynktami i pożądaniem.

"FUTU.RE" to również szeroko zakrojony projekt multimedialny. Tytuł książki jest jednocześnie adresem internetowym, pod którym dostępna jest towarzysząca powieści strona z grafiką Siergieja Kirckiego i muzyką Nikołaja Krywina. Na stronie "FUTU.RE" można przeczytać obszerne fragmenty powieści – również w języku polskim. Ponadto wydawca książki udostępnił dwa pierwsze rozdziały w interpretacji Krzysztofa Banaszyka:

fragment 1
fragment 2


Autor "FUTU.RE" będzie w tym roku gościem XV Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu. Dmitry Glukhovsky weźmie udział w panelach dyskusyjnych oraz będzie go można spotkać na stoisku Wydawnictwa Insignis w sobotę 25 kwietnia. Ci, którzy nie wybierają się do Poznania na Pyrkon, będą mieli okazję do spotkania się z Glukhovskym w piątek 24 kwietnia o godzinie 18 w jednym z warszawskich Empików (szczegóły wkrótce) – autor, oprócz rozmowy o "FUTU.RE", na pewno uchyli rąbka tajemnicy dotyczącej "Metra 2035" – trzeciej części kultowego już "Metra 2033".

Zapraszamy również do obejrzenia pierwszej części wywiadu z Janem Nachtigallem 2T, Nieśmiertelnym. Wywiad został sfilmowany w jego kubiku w wieżowcu Nawaja. Z kubika Nachtigalla rozciąga się piękny widok na ukochaną przez niego Toskanię. To jego oczami poznajemy świat "FUTU.RE", wykreowany przez Dmitrija Glukhovsky’ego" [klik].

* 04.03.2015 r.

Podziel się

Komentarze

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawi mnie powyższa publikacja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapowiada się intrygująco, już w samym pomyśle coś jest ;)

   Usuń
 2. Anonimowy3/18/2015

  Czytałam "Metro 2033" i jest to najbardziej poruszająca książka, jaką przeczytałam. Zrujnowała mi psychikę, nie mogłam spać po nocach, a jednocześnie nie mogłam jej odłożyć. Mówią, że ta jest lepsza. Zastanawiam się, czy przed jej lekturą nie przespać paru dni, żeby nie wyglądać jak potwory ze świata Glukhowsky'ego. Najbliższą wizytę w księgarni na pewno zakończę z FUTU.RE.
  Glukhowsky tylko dwieście kilometrów ode mnie... Muszę tam być! Dzięki serdeczne za informację. :>
  Tak w ogóle to cześć, Rebellious jestem, miło poznać. :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! Mnie także miło Cię poznać ^^
   Wow, brzmi obiecująco ;> Aż nabrałam ochoty na "Metro 2033" - kolejna pozycja do czytelniczej kolejki ;)
   Cieszę się, że informacja dotarła na czas do zainteresowanej osoby :)

   Usuń