Tajemnica Smoczego Almanachu - Dugald A. SteerUwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzedniej części.

Daniel i Beatrice nadal przebywają u doktora i zapoznają się z tajnikami wiedzy smokologicznej. Ich zadaniem jest pomoc w wykluciu się smoczątka. Wkrótce do rodzeństwa dołącza nowa koleżanka - pochodząca z Ameryki, rezolutna Nia Hayes. W międzyczasie okazuje się, że wśród smoków zapanowała niebezpieczna choroba, a przed dziećmi po raz kolejny zostanie postawione trudne zdanie. Daniel i Beatrice wyruszają w pełną przygód drogę do świątyni Hong Wei. Czy i tym razem będą w stanie uratować smoki? Czy uda im się rozwiązać zagadkę na czas?

"Tajemnica Smoczego Almanachu" to drugi tom „Kronik Smokologii”. W tej części na czytelnika czeka jeszcze więcej przygód i co najważniejsze - jeszcze więcej smoków! Tutaj nie ma miejsca na nudę, a rodzeństwo wpada w jeszcze większe tarapaty, niż to miało miejsce w "Oku Smoka". Daniel po raz kolejny ma problem z małym smoczątkiem, które jest wyjątkowo urocze, a okaże się, że także ważniejsze, niż można by się spodziewać. Rodzeństwo dostanie ciężkie i odpowiedzialne zadanie, aby odkryć recepturę leku i uratować smoki przed niezwykłą chorobą, do tego ich rodzicie i kilkoro innych smokologów znajdzie się w niebezpieczeństwie. Jak można się było spodziewać, Aleksandra Gorynyczka da o sobie jeszcze znać…

Tak jak w przypadku "Oka Smoka" książka jest urozmaicona szkicami. Na początku każdego rozdziału znajduje się fragment "Liber Draconis", czyli tytułowego Smoczego Almanachu. Jest to księga wyjątkowa i niezwykle intrygująca, o czym można się przekonać, zapoznając się z przygodami dwojga młodych bohaterów, którzy odwiedzą tym razem kilka zakątków świata. Autor miał bardzo ciekawe pomysły – tajemnicza księga, Smoczy Ekspres, lodowy pałac, a zwłaszcza wszystkie szczegóły związane ze smokami.

"Tajemnica Smoczego Almanachu" podobała mi się bardziej niż tom pierwszy. Akcja jest wartka, prze do przodu, a do tego poznajemy kilka gatunków smoków i ich przedstawicieli, którzy posiadają zdecydowanie różniące się od siebie charaktery. Momentami jest smutno, momentami zabawnie – autorowi udało się zachować równowagę i stworzyć interesującą opowieść. "Tajemnica Smoczego Almanachu" to sympatyczna, chociaż momentami naiwna, opowieść o perypetiach młodych bohaterów i niezwykłych smokach. Książkę czyta się naprawdę przyjemnie i doskonale pobudza wyobraźnię.

Cykl/Seria: Kroniki Smokologii t. 2
Autor: Dugald A. Steer
Tytuł: Tajemnica Smoczego Almanachu
Tytuł oryginału: The Dragon's Diary: The Dragonology Chronicles
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 267

Podziel się

Komentarze

1 komentarze: