Zapowiedzi #5, czyli czym spróbują oczarować nas wydawcy w najbliższym miesiącuBardzo subiektywny przegląd zapowiedzi na czerwiec - z krótkim komentarzem ;)
Publikacje ułożone są w kolejności dat ich premier (uwaga - są one orientacyjne i mogą ulec zmianie).Opis wydawcy: Opowieść o skomplikowanej egzystencji i relacjach czterech kobiet i o kruchości rodziny.
Gloria, Dolores, Natalia i Ángela uczą się żyć bez mężczyzny – ojca, męża, brata. Gdy odchodzi Ángel, głowa rodziny, tracą przewodnika, rozjemcę, oparcie i poczucie bezpieczeństwa. Każda z nich inaczej pojmuje świat i miłość, inaczej wyraża swoje uczucia. Jenn Díaz opowiada o losach czterech kobiet, silnych i kruchych zarazem, o tym, jak mierzą się ze stratą, jak zapełniają ogromną pustkę po stracie najważniejszego mężczyzny w ich życiu, jak radzą sobie z poczuciem osamotnienia i głodem miłości.

Tytuł: Matka i córka
Autor: Jenn Diaz
Wydawnictwo: Prószyński Media
Data premiery: 06.06.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Zapowiada się na intrygującą, wielopokoleniową opowieść o kobietach.Opis wydawcy: Gdyby Harry Potter był dziewczyną, nazywałby się Kate Hallander!
Kate jest typową nastolatką. Mieszka u swojej ciotki w Londynie i wiedzie spokojne życie. Pewnego dnia staje na progu tajemniczego sklepu pełnego czarodziejskich przedmiotów, od właścicielki którego otrzymuje Księgę Luster. Dziewczyna rzuca miłosny urok na przystojnego Jonathana, lecz czar skutkuje zupełnie inaczej, niż by tego oczekiwała. Kate trafia do Jaaru, krainy zamieszkanej przez magiczne stworzenia.
Fion jest ferem, baśniową istotą. Jego stosunki z ojcem są coraz gorsze, więc w akcie buntu opuszcza dom, by odnaleźć przypisaną mu czarownicę. Wpada w ręce niebezpiecznej nimfy Erato i przez swoją naiwność wprowadza do świata magii wielki zamęt.
Tymczasem w Londynie ciotka dowiaduje się, że ze sklepu pani Selene zniknął magiczny kamień o potężnej mocy. Czy uda się go odnaleźć? Jak Kate, początkująca wiedźma, poradzi sobie w świecie Jaaru, mając u boku ekscentryczne fery i wyniosłego jednorożca? I co tak naprawdę skrywa plan nikczemnej Erato?

Tytuł: Kroniki Jaaru. Księga luster
Autor: Adam Faber
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 14.06.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Nie lubię, kiedy wydawcy porównują książki do „Harry’ego Pottera” czy „Igrzysk Śmierci”, ponieważ najczęściej nie mają ze sobą nic wspólnego. Nie zmienia to jednak faktu, że „Księga luster” zapowiada się tajemniczo i oryginalnie.Opis wydawcy: Minęły trzy lata, odkąd Lily w wypadku straciła męża. Udaje jej się normalnie funkcjonować, nawet odnosi sukcesy jako ilustratorka w wydawnictwie, jednak wciąż bardzo tęskni za ukochanym. Jak ognia unika nawiązywania nowych znajomości, a czas wolny spędza w towarzystwie córek i rozrywkowej siostry. Dlatego gdy w ramach przygotowań do nowego projektu firma wysyła ją na kurs ogrodnictwa, Lily zabiera rodzinę ze sobą. Dziewczyny świetnie się bawią, a jej udaje się na kilka chwil zapomnieć o tęsknocie.
Szybko okazuje się, że sadzenie roślin i pielenie grządek to nie tylko przyjemne hobby, ale też okazja, by spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy i skonfrontować się z niewygodną prawdą o sobie samej.

Tytuł: Ogród małych kroków
Autor: Abbi Waxman
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 14.06.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Ten opis naprawdę mnie zainteresował – historia zdaje się mieć w sobie "to coś". Nie ukrywam, że spodobał mi się również wątek głównej bohaterki, która jest ilustratorką odkrywającą w sobie pasję do roślin.Opis wydawcy: Kiedy wydaje ci się, że to już koniec, właśnie wtedy możesz być... na początku wszystkiego.
Ezra Faulkner jest gwiazdą swojej szkoły: popularny, przystojny i dobrze zbudowany. Miał nawet zostać królem balu maturalnego. Ale to było zanim... Zanim dziewczyna go zdradziła, auto roztrzaskało mu kolano, jego dobrze zapowiadająca się kariera sportowa legła w gruzach, a przyjaciele zdobyli się jedynie na to, aby wysłać mu do szpitala kartkę z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.
Cassidy Thorpe to dziewczyna inna niż wszystkie. Zjeździła kawał świata, nocą wykrada się z gitarą na dach internatu, tańczy tak, jakby krótka chwila miała trwać wiecznie, i zna naprawdę dziwne słowa.
Spotkanie tej dwójki jest przypadkowe, ale zmieni ich życie na zawsze. Cassidy wciąga Ezrę do swojego niesamowitego świata, w którym nie ma końców – są tylko nowe początki.

Tytuł: Początek wszystkiego
Autor: Robyn Schneider
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 14.06.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Już sam tytuł przyciągnął moją uwagę – chyba każdemu wyrażenie "początek wszystkiego" skojarzy się z jakimś konkretnym wydarzeniem. Powieść wydaje się być idealna na lato, które zbliża się wielkimi krokami. Zresztą koniec czegoś czasami może być początkiem wspaniałej przygody ;)Opis wydawcy: Pewnego wieczoru Greta, Alex i ich czteroletnia córeczka Smilla wypływają łódką na cieszące się złą sławą jezioro Mara. Docierają do maleńkiej wysepki i ojciec z córką schodzą na ląd, żeby ją zbadać. Greta zasypia w łódce, ukołysana mgłą i leciutkim bujaniem. Kiedy się budzi, Alexa i Smilli wciąż nie ma. Grecie nie udaje się ich znaleźć. Zniknęli bez śladu. Greta chce zadzwonić do Alexa, żeby się upewnić, że Smilla jest bezpieczna, albo skontaktować się z policją, ale komórka też zniknęła. Gdy wraca do domku, znajduje swój telefon ukryty pod prześcieradłami. Ona to zrobiła? A może ktoś się włamał? Ale kto i dlaczego? Kiedy stara się zebrać w całość kawałki układanki, Grety nie opuszcza strach, że to jej przeszłość powróciła, żeby ją dręczyć, albo że w końcu straciła kontakt z rzeczywistością...
Wspomnienia rodzinnego dramatu znów dają o sobie znać. Pojawiają się pytania, co jest prawdą, a co kłamstwem, gdzie kończy się rzeczywistość, a zaczyna fantazja. Czy legendy o złych siłach drzemiących w wodach jeziora mają w sobie ziarno prawdy? Czy istnieje związek między zniknięciem Alexa a wydarzeniem sprzed wielu lat, dniem, w którym zginął ojciec Grety?
W tej mrocznej psychologicznej gonitwie – która ma więcej zakrętów niż ma labirynt i pozbawia oddechu częściej niż kolejka górska – Greta, jeśli chce odkryć prawdę, musi stawić czoło temu, co zawsze starała się ukryć.

Tytuł: Zniknięcie
Autor: Caroline Eriksson
Wydawnictwo: Marginesy
Data premiery: 14.06.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Ten opis sprawił, że po prostu chcę wiedzieć, co się tak naprawdę wydarzyło. Zapowiada się prawdziwa uczta kryminalna!Opis wydawcy: Zagadki, przygoda i porcja doskonałego humoru. Oto nowa fascynująca seria fantasy dla dzieci.
Niesamowita opowieść, w której działania bohatera mają wpływ na to, co dzieje się w światach równoległych. Pewnego dnia zwykły nastolatek Atticus Higginbottom dostaje niezwykłego maila. Ktoś informuje w nim chłopca o wydarzeniach, które zagrażają istnieniu naszej rzeczywistości. Atticus ma otrzymać 12 zagadek, które doprowadzą go do wyjaśnienia tej sytuacji, jednak czy bohater będzie miał odwagę podjąć wyzwanie? A jaki będzie Twój wybór?

Tytuł: Trzynasta rzeczywistość. Dziennik osobliwych listów
Autor: James Dashner
Wydawnictwo: Wilga
Data premiery: 14.06.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Niedawno miałam w końcu okazję przeczytać „Więźnia Labiryntu” i spodobały mi się pomysły Dashnera, a jego nowa książka wydaje się być pełna interesujących rozwiązań.Opis wydawcy: Zaryzykować przyszłość, zanurkować w nieznane i zdobyć wymarzoną miłość.
Natalie spędza lato w swoim rodzinnym miasteczku w Kentucky. To ostatnie tak leniwe wakacje przed rozpoczęciem studiów. Dzień za dniem toczy się bez żadnych ciekawych wydarzeń, dopóki dziewczyna nie zacznie obserwować dziwnych rzeczy. Zielone drzwi do jej pokoju nagle stają się czerwone, znika ogród, który rozciągał się obok przedszkola. W miejscu miasteczka znikąd pojawiają się wzgórza. Natalie czuje, że dzieje się coś niepokojącego. Wtedy odwiedzą ją sympatyczna, ale tajemnicza postać, która ostrzega: "masz tylko trzy miesiące, aby go uratować". Następnej nocy Natalie spotyka na boisku szkolnym pięknego chłopca imieniem Beau, a czas i przestrzeń przestają dla niej istnieć. Istnieją tylko Natalie i Beau…
Przepiękna opowieść o słodko-gorzkim końcu dzieciństwa, gdy marzymy nie tylko o naszej przyszłości, lecz także o tysiącach dróg, którymi nie odważyliśmy się podążyć.

Tytuł: Miłość, która przełamała świat
Autor: Emily Henry
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 14.06.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Taka podróż do krainy wyobraźni, wahająca się na granicy rzeczywistości i fantazji, to zdecydowanie coś dla mnie!Opis wydawcy: „To było takie samo uczucie, jakie masz wtedy, gdy wspinasz się na bardzo wysoki budynek, stajesz na krawędzi dachu, trzymając się barierki, a jakiś głos w twojej głowie każe ci skoczyć, przechylić się przez balustradę i runąć w dół niczym spadająca gwiazda.”
Tak właśnie czuje się Charlie, gdy pierwszy raz patrzy na nią Gabe West – frontman najpopularniejszego boysbandu świata, Fire&Lights.
Do tej pory Charlie najlepiej czuła się schowana za obiektywem swojego aparatu – niewidzialna i niesłyszalna. Wcale nie chciała robić zdjęć na koncercie Fire&Lights, chociaż poprosił ją o to Olly, dawny kolega ze szkoły, a obecnie członek zespołu. Ktoś ją w to wrobił i nie mogła już odmówić.
Szalony, charyzmatyczny Gabe sprawia, że jej życie zmienia bieg. Charlie czuje, że jest między nimi niezwykła bliskość, związek, który trudno wytłumaczyć. Dlaczego wszystkie teksty Gabe’a są o niej? Jaka tajemnica kryje się w ich słowach?

Tytuł: Piosenki o dziewczynie
Autor: Chris Russel
Wydawnictwo: Feeria
Data premiery: 14.06.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Z jakiegoś powodu przyciągają mnie powieści o muzykach i tworzonych przez nich piosenkach.Opis wydawcy: Zwykła powieść o niezwykłych ludziach. A może na odwrót.
Elsa ma siedem lat i jest inna. Babcia ma siedemdziesiąt siedem lat i jest szalona. Stoi nago na balkonie, mierząc z broni do paintballu w mężczyzn, którzy chcą rozmawiać o Jezusie. Ale jest też najlepszą, a zarazem jedyną przyjaciółką Elsy. Nocami Elsa i Babcia udają się do świata bajek – do Kraju-Między-Snem-A-Jawą i do królestwa Miamas. Bo tam każda istota jest niezwykła i nie trzeba udawać, że jest się kimś innym.
Kiedy Babcia umiera i zostawia serię listów z przeprosinami do osób, którym wyrządziła krzywdę, zaczyna się największa z przygód Elsy. Prowadzi ją na klatkę schodową, gdzie poznaje pijaków, potwory, psy bojowe i zwyczajne baby, ale również prawdę o bajkach i ich królestwach, i o Babci innej niż wszystkie.

Tytuł: Pozdrawiam i przepraszam
Autor: Fredrik Backman
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data premiery: 14.06.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Uwielbiam dziwne historie o dziwnych ludziach (ta babcia!), bo najczęściej mają w sobie „to coś”. Mam nadzieję, że tak samo jest w tym przypadku. Nie mogę tego przegapić ;)Opis wydawcy: Odległość między dwojgiem ludzi liczy się w emocjach, a nie w kilometrach.
Owen mieszka w suterenie. Lucy na dwudziestym trzecim piętrze. Ale kiedy podczas fali upałów w Nowym Jorku wysiada prąd, odnajdują się po raz pierwszy: w windzie, która utknęła pomiędzy dziewiątym a dziesiątym piętrem. Oczekując na pomoc, zaczynają ze sobą rozmawiać. Krótki spędzony wspólnie czas odciska piętno. Choć los rzuca ich do Edynburga i San Francisco, do Pragi i do Portland, nie potrafią strząsnąć z siebie wspomnienia wspólnych chwil.
Lucy i Owen doświadczają radości – oraz bólu – pierwszej miłości, a ponieważ sami nie mogą przemierzać świata tam i z powrotem, powierzają to zadanie kartkom pocztowym. Udając się w osobne podróże w poszukiwaniu domu, przekonują się, że czasem to osoba, a nie miejsce sprawia, że zarzucamy gdzieś kotwicę.

Tytuł: Odległość między tobą a mną
Autor: Jennifer Smith
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data premiery: 16.06.2017

Czym zwróciła moją uwagę? Bardzo lubię historie, w których wszystko zaczyna się od zupełnego przypadku i do tego w niecodziennych okolicznościach, a potem całkowicie zmienia to życie bohaterów ;)Opis wydawcy: Zbiór baśni towarzyszących bestsellerowej książce "Osobliwy dom pani Peregrine" zekranizowanej przez Tima Burtona. Osobliwcy istnieli na świecie, zanim pani Peregrine stworzyła dla nich dom. Opowieści zebrane w tym zbiorze są właśnie o nich. Zamożni kanibale, księżniczka o wężowym języku, pierwsza ymbrynka – to tylko niektóre z postaci, które pojawiają się w zaskakujących, błyskotliwych, czasem zabawnych, a czasem przerażających opowiadaniach składających się na ten tom. Opowieści o osobliwcach z zamierzchłych czasów zebrał i opatrzył komentarzem niewidzialny Millard Nullings, uczony, kolekcjoner wszystkiego, co osobliwe.

Tytuł: Baśnie osobliwe
Autor: Ransom Riggs
Wydawnictwo: Media Rodzina Data premiery: 16.06.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Baśnie napisane przez Ronsona brzmią świetnie! I jeszcze to nawiązanie do „Osobliwego domu Pani Peregrine” – prawdziwy smaczek ;)Opis wydawcy: Spotkaj się po raz kolejny z uroczymi najeźdźcami z kosmosu, znanymi z książek do kolorowania "Inwazja bazgrołów" oraz "Planeta bazgrołów"!
"Anarchia bazgrołów" to niezwykły blok rysunkowy dla dzieci i dorosłych, którzy nigdy nie zapomnieli, jak kiedyś z zapałem kolorowali obrazki. Niesamowite czarno-białe światy zamieszkałe przez małych kosmitów sprawią, że ani starsi, ani młodsi nie będą mogli oderwać się od książki, nim nie skończą wypełniać kolorem wszystkich skomplikowanych ilustracji.
Dzięki wyjątkowej dbałości artysty o szczegóły "Anarchia bazgrołów" to nie tylko kolorowanka, lecz również dzieło sztuki, które ty i twoje dziecko będziecie podziwiać godzinami.

Tytuł: Doodle Chaos. Anarchia Bazgrołów
Autor: Zifflin
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data premiery: 21.06.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Kolorowanki Zifflina są genialne, więc nie pozostaje nic innego tylko się cieszyć, że wkrótce pojawią się nowe :DOpis wydawcy: Nazywam się Jeff. Mam siostrę i rodziców, którzy nadal ze sobą wytrzymują. Cała nasza czwórka mieszka w prześlicznym domku w prześlicznej okolicy w prześlicznym mieście podobnym do milionów innych miast. Rodzice nigdy nas nie bili, nie molestował mnie żaden ksiądz, koledzy w szkole nie dokuczali jakoś szczególnie. Nie słucham death metalu, nie mam obsesji na punkcie brutalnych gier wideo i nie odcinam głów małym zwierzątkom.
Piętnastoletni Jeff trafia do szpitala psychiatrycznego po nieudanej próbie samobójczej. Ma spędzić czterdzieści pięć dni na oddziale dla nastolatków i wziąć udział w terapii grupowej. Chłopak jednak uparcie odmawia rozmawiania o tym, co się wydarzyło. Nie jest szczery nawet z samym sobą. Czego wstydzi się tak bardzo, że nie chce dalej żyć?

Tytuł: Notatki samobójcy
Autor: Michael Thomas Ford
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data premiery: 21.06.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Książka o potencjalnym samobójcy, który sam wydaje się nas zapewniać, że nie ma powodu, by umrzeć. Ta powieść musi mieć drugie dno, a ja pragnę je odkryć. Właściwie jest to wznowienie, ale nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z tą pozycją.

Czy któraś z powyższych pozycji zwróciła Twoją uwagę? Chętnie też dowiem się, która z zapowiedzi spoza listy wpadła Ci w oko :)

Podziel się

Komentarze

4 komentarze:

 1. Zainteresowało mnie "Zniknięcie" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och tak, jest w tej książce coś, co przyciąga - czuję, że kryje niejedną tajemnicę!

   Usuń
 2. Hmm... Jestem ciekawa, na ile to podobieństwo "Kroniki Jaaru" do Harry'ego się sprawdzi. Na razie natknęłam się tylko na parę serii, co do których mogłabym to z czystym sumieniem powiedzieć, m.in. "Abarat" Clive'a Barkera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że niewiele mają wspólnego, ale i tak dobrze się zapowiada :)

   Usuń