Łzy diabła - Magdalena Kozak - zapowiedź

Miałam już raz okazję zapoznać się z twórczością Magdaleny Kozak i muszę przyznać, że spotkanie z książką "Paskuda & Co." było bardzo udane (więcej szczegółów TUTAJ). Już niedługo na rynku pojawić ma się kolejna powieść autorki, tym razem jednak w innym klimacie."Nowa powieść Magdaleny Kozak już w marcu w księgarniach!

Po ponad dwóch latach milczenia Magda Kozak – autorka bestsellerowej trylogii fantastycznej "Nocarz", "Renegat", "Nikt" – powraca z nową książką. Jej długo wyczekiwane "Łzy diabła" to powieść, która podsumowuje bogate doświadczenia pisarki zdobyte na polskich misjach wojskowych w Afganistanie. Czyni to jednak nie bezpośrednio – przeżycia pani podporucznik lekarz Magdaleny Kozak zostały przeniesione do odległego fantastycznego świata i podane czytelnikowi w formie pasjonującej epickiej historii.

Planeta Dżahan, gdzieś w odległej galaktyce. Zamieszkała przez rozwiniętą cywilizację, której nieobce są: honor, prawo, wierzenia, wojny. Planecie brak tylko zaawansowanej technologii, w tym militarnej. Ale tę dostarczają na Dżahan obcy z planety Ziemia – to oni, wykorzystując nowo odkryte możliwości podróży międzygwiezdnych, przywożą tu ziemski sprzęt: blackhawki, apache, land cruisery w zamian za uprawiany na Dżahanie czars – zboże, służące Ziemianom do produkcji 'łez diabła', narkotyku, od którego uzależniona jest ludzkość.

"Łzy diabła" to opowieść o królewiczu Izzacie, synu króla Farji, Sakawata Szamara, który wyrusza z polecenia ojca na wyprawę wojenną w celu utorowania szlaku do transportu czarsu i z rozkapryszonego młodzieńca staje się prawdziwym mężczyzną.

"Łzy diabła" to opowieść o Znajdzie, człowieku znikąd, który w wyniku niezwykłych splotów okoliczności, a także dzięki zdumiewającemu hartowi ducha ze zwykłego pastucha zmienia się w Mściciela z Pól – owianego ludową legendą groźnego partyzanta, walczącego z królewskimi wojskami u boku tajemniczego hrabiego Cienia.

"Łzy diabła" to opowieść o honorze, żołnierskim etosie, niezłomności i miłości. To pasjonująca historia walki o własną tożsamość: w wypadku Izzata potrzebną, by ocalić Farję i przejąć po ojcu tron, w wypadku Znajdy – dawno i zdawałoby się bezpowrotnie utraconą.

"Łzy diabła" Magdy Kozak, które ukażą się nakładem krakowskiego wydawnictwa Insignis, na półki księgarń trafią już 18 marca".

Podziel się

Komentarze

10 komentarze:

 1. Musiałabym przeczytać, aby się przekonać. Nie są to dokładnie moje klimaty, ale może nie byłaby taka zła? W końcu nie ocenia się książki po okładce ;)

  http://32litery-swiatksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami warto spróbować czegoś nowego, bo człowiek sam siebie potrafi zaskoczyć ;) I zgadzam się - nie ocenia się książek po okładce, chociaż nie zmienia to faktu, że ładne przyciągają wzrok ;)

   Usuń
 2. Nie będę spoilerował, bo to grzech ciężki. Nie należy jednak sugerować się tylko opisem i okładką. Owszem ta, książka jest o o wojnie. Wojnie widzianej z obu perspektyw. Owszem, jak zawsze u Magdy Kozak dbałość o militarne realia stoi na najwyższym poziomie (co powinno spodobać się mężczyznom). Ale przede wszystkim to książka o emocjach, uczuciach i ludziach. O dojrzewaniu i poszukiwaniu swojej drogi. O tym, jak wojna nas zmienia, w każdym aspekcie. Autorka jest doskonałą obserwatorką i ze swojego udziału w misjach zapamiętała nie tylko "bomby, miny i karabiny" ale przede wszystkim Człowieka. Jak dla mnie, to polskie "Komu bije dzwon". Polecam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze poznać czyjeś zdanie, bo rzeczywiście prawda jest taka, że opis wydawcy i okładka nie zawsze odzwierciedlają treść książki. Czuję się dodatkowo zachęcona, dziękuję za komentarz :)

   Usuń
  2. Akurat w tym wypadku odzwierciedlają bardzo dobrze, ale w tej książce jest i to, co zapowiadają opis i okładka i to, o czym nie mówią. A jest tego dużo. Dlatego napisałem, aby nie sugerować się "tylko" jednym i drugim.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  3. Także pozdrawiam serdecznie. Już nie mogę doczekać się lektury :)

   Usuń
 3. Anonimowy3/24/2015

  zacząłem czytać i książka jest naprawdę wciągająca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem w trakcie czytania i też mnie strasznie wciągnęła :)

   Usuń
 4. Anonimowy4/15/2015

  Książka jest świetna! Najlepsza jaką czytałam Magdaleny Kozak. Polecam gorąco. Wciąga i zaskakuje :)

  OdpowiedzUsuń