Oko Smoka - Dugald A. SteerWierzysz w to, że na świecie żyją smoki? Nie? Więc może czas najwyższy sięgnąć po tę książkę…

Daniel i jego siostra Beatrice mają spędzić lato u doktora Drake’a, właściciela „Dragonalii dra Drake’a”, czyli sklepu pełnego różnego rodzaju przedmiotów związanych ze smokami (w tym nieskończonej ilości figurek i rzeźb przedstawiających te niesamowite stworzenia). W krótkim czasie przekonują się, że ich rodzice należą do Tajnego i Starożytnego Towarzystwa Smokologii, a oni trafili do letniej szkoły smokologii i zostają adeptami tej fascynującej oraz elitarnej dziedziny. Okazuje się jednak, że chociaż z istnienia smoków zdają sobie sprawę jedynie nieliczni, to nie wszyscy mają wobec nich dobre zamiary…

Książki o smokach są mi bliskie, ponieważ uwielbiam te majestatyczne, inteligentne i tajemnicze stworzenia. Po prostu przyciągają mnie i ciekawią, a jestem pewna, że nie jestem odosobnionym przypadkiem. "Oko Smoka" to pierwszy tom „Kronik Smokologii” i już samo to oraz klimatyczna okładka przyciągnęły mnie do tej pozycji. Jednak czy było warto się skusić?

Książka jest napisana w specyficzny sposób. Rozdziały są krótkie, ale chociaż opisywane w nich wydarzenia występują chronologicznie i są jednym ciągiem zdarzeń, to nie są przedstawione jednolicie – każdy wydaje się cząstką poruszającą odrębne zagadnienie. Powieść została urozmaicona szkicami, listami i tabelami. "Oko Smoka" bardzo szybko się czyta, chociaż trochę przeszkadzało mi wyrównanie tekstu do lewej strony.

Są tajemnice, są zagadki, są smoki i są przygody, a jednak czegoś brakuje. Wyraźnie wyczuwalne jest, że to dopiero początek. "Oko Smoka" dobrze się czyta, chociaż widać, że potencjał nie został do końca wykorzystany. Mimo to ja podczas czytania "Oka Smoka" dobrze się bawiłam i z chęcią sięgnę po kolejny tom.

Pozycja jest lekka w odbiorze i interesująca, okraszona przyjemnymi dla oka czarno-białymi ilustracjami. Dużym atutem są wszelkie opisy związane ze smokami i ich zwyczajami, zwłaszcza znajdujące się na początku każdego rozdziału spostrzeżenia z „Osobistego notatnika dra Drake’a”. Książka przeznaczona jest dla młodszych nastolatków, jednak wielbicielom smoków, którzy nie chcą jeszcze do końca dorosnąć, także powinna się spodobać.

Cykl/Seria: Kroniki Smokologii t. 1
Autor: Dugald A. Steer
Tytuł: Oko Smoka
Tytuł oryginału: The Dragon's Eye: The Dragonology Chronicles
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 288

Podziel się

Komentarze

4 komentarze:

 1. No nie wiem . Treść mnie zainteresowała i sięgam po książki dla młodych czytelników, więc kto wie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam w smoki wierzę! (:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I prawidłowo! ^^ Niektórych niedowiarków jednak trzeba przekonać ;)

   Usuń