Girl Online - Zoe Sugg - zapowiedź

Dzisiaj garść informacji związanych z książką, która ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis w pierwszym kwartale bieżącego roku!"PIERWSZE MIEJSCE NA LIŚCIE BESTSELLERÓW REKORDOWA SPRZEDAŻ W PIERWSZYM TYGODNIU

"Girl Online" to najszybciej sprzedająca się książka w Wielkiej Brytanii w 2014 roku. Zoella, gwiazda serwisu YouTube, jest dziś najlepiej sprzedającym się debiutantem.


"Girl Online" to pierwsza powieść Zoe Sugg, wideoblogerki znanej jako Zoella. Zoe zadebiutowała w brytyjskim rankingu bestsellerów Nielsen BookScan, trafiając na sam szczyt listy. Jej powieść stała się najchętniej kupowanym debiutem – "Girl Online" osiągnęła zawrotną liczbę ponad 78 tys. egzemplarzy sprzedanych w pierwszym tygodniu po premierze. "Girl Online" jest obecnie najszybciej sprzedającą się książką roku – zdetronizowała najnowszą, dziewiątą odsłonę "Dziennika cwaniaczka" ("Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul") Jeffa Kinney’a.

Sama Zoe, słysząc te wieści, przyznała, że 'to niesamowite uczucie'. 'Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy kupili "Girl Online". Ogromnie się cieszę, że książka podoba się tak wielu fanom mojego wideobloga! Cały ten rok był dla mnie niezwykle ekscytujący, a ta wiadomość jest jak wisienka na torcie'.

Francesca Dow, dyrektor Działu Literatury Dziecięcej wydawnictwa Penguin Random House, stwierdziła: 'Zawsze wiedzieliśmy, że pasjonująca historia w "Girl Online" oraz fantastyczna zdolność Zoe do nawiązywania kontaktu z czytelnikami i rozbawiania ich stanowią wyjątkowe połączenie. Ten sukces to naprawdę wspaniałe osiągnięcie, to zasługa Zoe i wszystkich, którzy przyczynili się do tego, by jej książka stała się najgłośniejszym debiutem literackim: zespołu w wydawnictwie Penguin, naszych dystrybutorów i oczywiście oddanych widzów Zoe. Nie moglibyśmy być bardziej dumni z sukcesu Zoe i z tego, że jesteśmy jej brytyjskim wydawcą”.

Wcześniej w tym roku dział literatury dziecięcej wydawnictwa Penguin Random House wynegocjował z Dominikiem Smalesem z agencji Gleam Futures sprzedaż praw do dwóch powieści Zoe na całym świecie. "Girl Online" opublikowana została w twardej oprawie oraz w wersji elektronicznej 25 listopada, druga część pojawi się w sprzedaży latem 2015 roku.

Dla Amy Alward, redaktor naczelnej działu literatury dziecięcej w Penguin Random House, 'Zoe jest wspaniałym wzorem dla dziewczyn na całym świecie – ciężko pracuje, jest oddana temu, co robi i nieustannie pełna pasji – i w pełni zasłużyła na swój sukces. "Girl Online" to cudowna i ciepła powieść, poruszająca niektóre z najważniejszych problemów, z jakimi spotykają się dzisiejsze nastolatki. Autorka zachowuje przy tym lekki ton narracji zwyczajnej dziewczyny, z którego jest znana i za który wszyscy ją uwielbiają. Czytelnicy zakochują się w Penny, Noah, Elliocie i pozostałych bohaterach powieści "Girl Online". Sama nie mogę doczekać się ich dalszych losów'.

Zabawnymi i szalonymi filmami 24-letnia Zoella przebojem zdobyła międzynarodową scenę vlogową. Dziś jej dwa kanały subskrybuje już 9 milionów użytkowników – główny kanał (Zoella) ma miesięcznie ponad 12 milionów wyświetleń, jej profil na Instagramie śledzi 3,6 mln osób, a na Twitterze (@ZoZeeBo) – 2,6 mln. Zoe założyła bloga i kanał na YouTube w 2009 roku, by podzielić się z internetową społecznością swoją pasją do wszystkiego, co związane z modą i urodą. Osobowość 'zwyczajnej dziewczyny' zyskała jej rzesze nastoletnich fanów na całym świecie. Ponadto Zoe regularnie porusza ważne tematy dotyczące na przykład nękania w sieci, lęków i poczucia własnej wartości.

Debiutancka powieść Zoe to "Notting Hill" dla nastolatków. "Girl Online" można streścić następująco: informacje o związku zwykłej piętnastolatki z amerykańską gwiazdą rozprzestrzeniają się w internecie, po tym jak zostaje zdemaskowany jej anonimowy blog. Powieść porusza wiele tematów, o których Zoe mówi w swoich filmach i na blogach – między innymi o radzeniu sobie z atakami paniki czy dzieleniu życia na to prowadzone w sieci oraz w świecie realnym. W zeszłym tygodniu w Glasgow, Manchesterze i Kent odbyły się spotkania, na których Zoe podpisywała książkę. Wszystkie 2400 biletów wyprzedano w mniej niż 24 godziny.

Prawa do powieści Zoe Sugg zostały sprzedane do 25 krajów.

O autorce

Zoe Sugg, znana jako Zoella, jest 24-letnią brytyjską vlogerką z Brighton. Jej vlogi poświęcone urodzie, modzie i stylowi życia subskrybuje ponad 9 milionów użytkowników serwisu YouTube, a liczba wyświetleń często przekracza 12 milionów miesięcznie. W 2011 roku Zoe zdobyła nagrodę Cosmopolitan Blog Award dla 'Najlepszego Bloga o Urodzie', a w kolejnym roku otrzymała nagrodę dla 'Najlepszego Vloggera' w kategorii uroda. W 2013 i 2014 roku otrzymała nagrodę dla 'Najlepszego Brytyjskiego Vlogera' w ramach Radio 1 Teen Awards rozdawanych przez BBC Radio 1 oraz nagrodę Nickelodeon Kid’s Choice Award dla 'Ulubionego Brytyjskiego Vloggera'".

Podziel się

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz