Klątwa z przeszłości - Joseph DelaneyUwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzednich części.

Akcja "Klątwy z przeszłości" rozpoczyna się około pół roku po wydarzeniach z zakończenia "Zemsty czarownicy". Thomas J. Ward dopiero co skończył trzynaście lat, a ponieważ stracharz nie czuje się zbyt dobrze, chłopiec otrzymuje pierwsze samodzielne zadanie. Pewien ksiądz (a zarazem brat stracharza) próbuje pokonać bogina, jednak z fatalnym skutkiem – Tom będzie musiał go uratować. To dopiero początek kłopotów. W Priestown pojawia się Kwizytor, który traktuje stracharzy jak czarownice, więc mistrz i jego uczeń znajdują się w niebezpieczeństwie. W mieście sieje grozę potężny Mór, z dnia na dzień rosnący w siłę. Już raz stracharz próbował go pokonać, ale nie udało mu się. Chłopca czeka ciężki czas i wiele trudnych wyborów […]. Dalszy ciąg mojej opinii znajdziesz [tutaj].

Cykl/Seria: Kroniki Wardstone t. 2
Autor: Joseph Delaney
Tytuł: Klątwa z przeszłości
Tytuł oryginału: The Spook's Cruse
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 356

Za możliwość przeczytania książki dziękuję serwisowi BiblioNETka.pl :)Podziel się

Komentarze

2 komentarze:

 1. Książka jest chyba dość oryginalna. Super :) Świetnie, gdy autor korzysta z potencjału wykreowanego świata. Z tego co piszesz, niesie też jakieś wartości i mimo, że sama też nastoletnie lata mam już niestety za sobą, chętnie sięgnę po tą serię przy najbliższej okazji.

  Nominowałam Cię do LBA (szczegóły tutaj: http://dzielawyszperane.blogspot.com/2016/09/liebster-blog-award.html )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, rzeczywiście jest oryginalna, zwłaszcza w odniesieniu do docelowej grupy wiekowej ;) Ja też już mam swoje "naście" lat za sobą, ale nadal uwielbiam młodzieżówki, a nawet książki dla dzieci.

   Dziękuję za zaproszenie do zabawy!

   Usuń