Zapowiedzi #4, czyli czym spróbują oczarować nas wydawcy w najbliższym miesiącuBardzo subiektywny przegląd zapowiedzi na maj - z krótkim komentarzem ;)
Publikacje ułożone są w kolejności dat ich premier (uwaga - są one orientacyjne i mogą ulec zmianie).Opis wydawcy: Przystojny trzydziestolatek szuka żony – czy przy okazji znajdzie miłość?
Młody prawnik z Krakowa, Hugo Hajdukiewicz, planuje jak najszybciej zmienić stan cywilny. Założenie rodziny przed trzydziestymi urodzinami to warunek narzucony mu w testamencie przez wuja. W poszukiwaniu idealnej kandydatki pomysłowy biznesmen wprowadza w życie plan „Żona”. Wkrótce poznaje młodziutką, nieśmiałą studentkę. Niedomyślająca się niczego dziewczyna szybko ulega urokowi przystojnego mężczyzny. Jednak misternie przygotowany plan matrymonialny niespodziewanie wymyka się spod kontroli…

Tytuł: Konkurs na żonę
Autor: Beata Majewska
Wydawnictwo: Książnica
Data premiery: 10.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę? Brzmi jak scenariusz na lekką i zabawną komedię romantyczną. Chociaż zakończenie wydaje się przewidywalne, to i tak jestem ciekawa, co z tego wszystkiego wyniknie.Opis wydawcy: Tysiąc żyć. Tysiąc możliwości. Jedno przeznaczenie.
Marguerite Caine dzięki swoim rodzicom – wybitnym fizykom – od dziecka poznaje najśmielsze teorie naukowe. Najbardziej zdumiewający wśród nich jest najnowszy wynalazek jej matki, urządzenie nazwane Firebirdem, pozwalające na podróż do równoległych wymiarów.
Gdy ojciec Marguerite zostaje zamordowany, wszystkie poszlaki wskazują na jedną osobę – Paula Markova, błyskotliwego, ale enigmatycznego asystenta jej rodziców. Zanim dosięgnie go ramię sprawiedliwości, Paul ucieka do innego świata. Nie bierze jednak pod uwagę determinacji Marguerite. Z pomocą Theo, drugiego asystenta rodziców, Marguerite ściga Paula poprzez różne wymiary. W każdym świecie, do którego przeskakuje, spotyka inną wersję Paula, co sprawia, że zaczyna wątpić w jego winę i przestaje dowierzać własnemu sercu. Już niebawem wplątuje się w romans równie niebezpieczny, jak i kuszący.

Tytuł: Tysiąc odłamków ciebie
Seria/Cykl: Firebird
Autor: Claudia Grey
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 10.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę? Podróże do równoległych wymiarów? Tak, tak i jeszcze raz TAK!Opis wydawcy: Kolejny tom „Pięciu królestw" - bestsellerowej serii Brandona Mulla, autora „Baśnioboru" i „Pozaświatowców"!
Cole musi się zmierzyć z największym jak dotąd zagrożeniem. Od przybycia na Obrzeża Cole i jego przyjaciele walczyli z potworami, rzucali wyzwanie rycerzom i toczyli bitwy z siejącymi zniszczenie robotami. Ale nic nie przygotowało ich na to, co zastaną w Necronum. W tym nawiedzonym królestwie trudno odróżnić żywych od martwych, a tajne pakty niosą ze sobą straszliwe niebezpieczeństwo. W Necronum mieści się kraina echa, przystanek dla tych, którzy odeszli. Żywi rzadko się tam zapuszczają. Cole, nadal oddzielony od swojej mocy, musi udać się do krainy echa i polegać na instynkcie, żeby ratować przyjaciół. Wrogowie są coraz bliżej, więc ryzykuje wszystko, żeby odnaleźć jedyną rzecz, która może ich ocalić...

Tytuł: Tkacze śmierci
Seria/Cykl: Pięć Królestw
Autor: Brandon Mull
Wydawnictwo: Egmont
Data premiery: 10.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę? Moim zdaniem każda książka Barndona Mulla to coś, na co warto czekać! Na tym autorze jeszcze nigdy się nie zawiodłam.Opis wydawcy: Kryminał, książka przygodowa, powieść obyczajowa, a zarazem świetnie napisana biografia (wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli) dla młodszych nastolatków (+11).
Współczesna akcja (poszukiwanie zaginionego ojca Toma, jednego z głównych bohaterów) splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej , w dniu narodzin Tesli. Wszystko, czego dowiadujemy się o dzieciństwie i życiu słynnego wynalazcy, jest prawdą – nawet najbardziej nieprawdopodobne, wręcz fantastyczne wydarzenia z jego życia opisane w książce, oparte są na faktach.
Troje głównych bohaterów to Julia, śliczna czternastolatka, która od czasu wypadku jeździ na wózku (stąd tytuł cyklu: „Detektywi na kółkach”). Nie przeszkadza jej to jednak uczestniczyć w poszukiwaniach, wręcz przeciwnie – często to ona podejmuje inicjatywę, wpada na trop, świetnie kojarzy fakty. Wraz z Tomem (obdarzonym synestezją – widzeniem kolorów słów) prowadzą śledztwo w sprawie porwania jego ojca. W poszukiwaniach bierze udział jeszcze jeden niezwykły bohaterem: pies Julii, labrador Spajk/Biszkopt, który… pamięta swoje poprzednie wcielenia.
Zapierające dech przygody, nagłe zmiany akcji i przesympatyczni bohaterowie sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem – jednocześnie poznając prawdziwą historię Nikoli Tesli.

Tytuł: Skrzynia władcy piorunów
Seria/Cykl: Detektywi na kółkach
Autor: Marcin Kozioł
Wydawnictwo: Prószyński Media
Data premiery: 11.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę? Nowe wydanie książki dla młodszej młodzieży, która naprawdę zrobiła na mnie wrażenie i niezwykle zaintrygowała postacią Nikoli Tesli.Opis wydawcy: Felicity Morgan. Wiecznie zaspana niezdara z aparatem na zębach. Zahukana pyzata półsierota znienawidzona przez koleżanki z klasy. Wyśmiewana nudziara, z którą absolutnie nikt się nie liczy.
Lee Fitzmor. Przystojny, czarujący i… tajemniczy. Wysłannik królestwa elfów, który przybył do Horton Collage z sekretną misją – ma odnaleźć wybrankę. Nie, to nie jakiś absurd. Księga przepowiedni musi się mylić! Czy rzeczywiście od tej niepozornej dziewczyny mogą zależeć losy królestwa elfów?

Tytuł: Pan: sekretne dziedzictwo króla elfów
Autor: Sandra Regnier
Wydawnictwo: Adamada
Data premiery: 12.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę? Uwielbiam książki o elfach, a do tego "Pan" skojarzyła mi się z uwielbianą przeze mnie powieścią "Skrzydła Laurel".Opis wydawcy: Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia…
Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie.
Chłopak i dziewczyna. Uczucie powstałe w jednej chwili, pielęgnowane później latami. Więź, której nie był w stanie zniszczyć ani czas, ani odległość. Która miała przetrwać już do końca. A przynajmniej tak zakładali.
Kiedy siedemnastoletni Rune Kristiansen wraca z rodzinnej Norwegii do sennego miasteczka Blossom Grove w stanie Georgia, gdzie jako dziecko zaprzyjaźnił się z Poppy Litchfield, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przyrzekła wiernie czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez słowa wyjaśnienia?
Serce Rune’a zostało złamane, gdy dwa lata temu Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak, gdy chłopakowi przyjdzie odkryć prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo.

Tytuł: Tysiąc pocałunków
Autor: Tillie Cole
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 17.05.2017


Czym zwróciła moją uwagę? Enigmatyczność opisu sprawiła, że po prostu chcę się dowiedzieć, co się wydarzyło!Opis wydawcy: Kornwalia, 1795–1797.
Z pozoru wydaje się, że Ross Poldark – obecnie uważany za kogoś w rodzaju bohatera wojennego – może spokojnie cieszyć się zdobytym z trudem bogactwem, lecz nagle staje przed nim nowy dylemat. W jego żonie Demelzie zakochuje się młody oficer marynarki wojennej.
Cztery kobiety, których życie jest związane z życiem Rossa – cztery łabędzie – stają w obliczu kryzysu. Dla żony Rossa, Demelzy, dla jego młodzieńczej miłości Elizabeth, dla Caroline, która niedawno poślubiła jego przyjaciela, oraz dla nieszczęśliwej Morwenny Chynoweth nadchodzi czas niepokojów i konfliktów.

Tytuł: Cztery łabędzie
Seria/Cykl: Dziedzictwo rodu Poldarków
Autor: Winston Graham
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data premiery: 24.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę?Kolejny tom o dziejach rodu Poldarków - pozwolę sobie nie dodawać nic więcej ;)Opis wydawcy: Nastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie. Przyjdzie jej się zmierzyć z zadaniami przekraczającymi jej epokę, a także... z miłością!

Tytuł: Czerwień rubinu
Seria/Cykl: Trylogia czasu t. 1
Autor: Kerstin Gier
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data premiery: 24.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę? Nowe wydanie książki, która może nie zaparła mi tchu w piersiach ani nie zachwyciła stylem, ale po latach bardzo dobrze ją wspominam i chętnie bym do niej wróciła. Przy okazji wspomnę o czymś, co ma dla mnie duże znaczenie - uwielbiam zakończenie ostatniej części serii!Opis wydawcy: Niezwykła kontynuacja cieszącej się uznaniem krytyków "Magonii" autorstwa Marii Dahvany Headley opowiada historię dziewczyny, która musi dokonać niemożliwego wyboru między dwiema rodzinami, dwoma domami i dwiema wersjami siebie samej.
Aza Ray znowu przebywa na ziemi. Jej chłopak Jason nie posiada się z radości, rodzina zaleczyła rany. Aza prowadzi zwyczajne życie, a raczej na tyle zwyczajne, na ile to możliwe dla kogoś, kto w poprzednim roku zmarł, obudził się na podniebnym statku i odkrył, że swoją pieśnią jest w stanie zmieniać świat. Jakaś część Azy wciąż tęskni za chmurami, niezależnie od tego, jak bardzo dziewczyna kocha ludzi na ziemi.
Jason, obsesyjnie pragnąc zapewnić ukochanej bezpieczeństwo, popełnia straszliwy błąd, a ona staje się zbiegiem w Magonii, gdzie sprzeciwia się własnej matce – surowej, żądnej krwi Zal Quel – i swojemu śpiewającemu partnerowi Daiemu. Aza musi odbyć podróż na skraj świata w poszukiwaniu legendarnej broni. Ta podróż zupełnie ją zmieni.
Ta książka – opowiedziana charakterystycznym dla Marii Headley językiem, w którym pobrzmiewają głosy Johna Greena i Neila Gaimana – z pewnością ucieszy wszystkich czytelników, którzy z niecierpliwością czekają na powrót do magicznego świata Magonii.

Tytuł: Gniazdo
Seria/Cykl: Magonia t. 2
Autor: Maria Dahvana Headley
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data premiery: 24.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę? To pozycja na którą czekam z już od dłuższego czasu, ponieważ "Magonia" całkowicie mnie oczarowała!Opis wydawcy: Pewnego wieczoru Summer idzie sama na imprezę. Nigdy na nią nie dociera. Lewis, jej chłopak, później nie może sobie wybaczyć, że nie było go przy niej.
W jednej chwili szczęśliwa nastolatka traci kochającego chłopaka, rodziców i brata. Traci całe swoje życie, trafiając w miejsce, z którego nie ma ucieczki. Od tej pory nie będzie już sobą, Summer. Wraz z trzema innymi dziewczynami będzie musiała znosić życie w zamknięciu, codzienny strach i ból i… o wiele więcej. W tej sytuacji nie ma dobrych zakończeń.
Przeczytaj tę książkę, a nigdy już nie będziesz chciała dostawać kwiatów.

Tytuł: Uwięzione
Autor: Natasha Preston
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 24.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę? Tematyka powieści wydaje się ją wyróżniać spośród innych młodzieżówek i już sam opis przyprawia o dreszcze.Opis wydawcy: Zaskakujący debiut literacki o niewidomej nastolatce.
Zasada numer 1: nie traktuj jej inaczej tylko dlatego, że jest niewidoma.
Zasada numer 2: jeśli ją oszukasz, nie będzie drugiej szansy.
Parker Grand jest niewidoma. Straciła mamę w wypadku samochodowym, jej ojciec popełnił samobójstwo a Scott – były chłopak – zawiódł zaufanie. To całkiem sporo jak na jedną nastolatkę… Parker stara się być twardą dziewczyną. Kiedy nie biega swoją ulubioną trasą biegową, zajmuje się sercowym wsparciem i udzielaniem porad życiowych nieco zagubionym szkolnym przyjaciołom. Robi wszystko, żeby nie płakać, ale nie może już dłużej udawać, że nic złego się nie stało. Szczególnie, że kiedy w końcu zrozumie, co tak naprawdę przytrafiło się jej ojcu i dlaczego Scott tak się zachował, odkryje prawdę o tym, że nie wszystkie rzeczy są takimi, na jakie wyglądają…

Tytuł: Do zobaczenia nigdy
Autor: Eric Lindstrom
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 24.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę? Kolejna z trochę cięższych lektur skierowanych do nastolatków. Opis zapowiada intrygującą i pełną zagadek historię.Opis wydawcy: Pierwszy tom "Trylogii arturiańskiej".
"Zimowy monarcha" Bernarda Cornwella mistrzowsko łączy klasyczną legendę i opowieść o nieustraszonym Arturze z emocjonującą historią walk o władzę rozgrywających się w tajemniczych, mrocznych czasach.
Gdy król Brytanii Uther żegna się z życiem, państwo ogarnia anarchia i nastaje niebezpieczny czas wewnętrznych podziałów. Armie saskie szykują się do najazdu na pogrążającą się w chaosie Brytanię.
Tylko Artur może powstrzymać saksońską furię i zapobiec upadkowi kraju. Jego dłoń dzierży wyjątkowy miecz – Excalibur, dar od czarownika Merlina, ale jego waleczne serce przepełnia miłość do Ginewry piękniejszej od wszystkich kwiatów. Czy przeznaczeniem Artura będzie zwycięstwo?

Tytuł: Zimowy monarcha
Seria/Cykl: Trylogia arturiańska t. 1
Autor: Bernard Cornwell
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 24.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę? Nowe wydanie pierwszego tomu wspaniałej i niezwykle klimatycznej trylogii arturiańskiej - moją opinię do starszego wydania można znaleźć tutaj. Serdecznie polecam!Opis wydawcy: Do tej zabawy potrzebujesz jedynie latarki, kawałka ściany i… ciemności! Przyda się też odrobina wyobraźni! Poświeć na książeczkę i uwolnij zamknięte w niej cienie – bohaterów waszych historii, które wspólnie możecie stworzyć!
Ta zabawa to także doskonały sposób, by oswoić dziecięcy strach przed ciemnością. Już od drugiego roku życia dzieci zaczynają obawiać się tego, co czai się w ciemnych pomieszczeniach, często utrudniając spokojny sen. Ten rodzaj strachu charakteryzuje nawet 90% dzieci! "Gra cieni" pokazuje dziecku, że ciemność może być również źródłem zabawy, a światło bez swojego przeciwieństwa wprost nie mogłoby istnieć!

Tytuł: Gra cieni
Autor: Herve Tullet
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 24.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę? Książeczka dla dzieci, dzięki której czekają je cudowne chwile z zabawą w teatr cieni, brzmi naprawdę dobrze! A czy Ty boisz się ciemności? ;)Opis wydawcy: Trzeci tom bestsellerowej serii "Czerwona Królowa".
Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej. Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.
Kto rozświetli drogę buntowników, jeśli dziewczyna od błyskawic straci swoją moc? Już wkrótce ogień ogarnie wszystko i spali bezpowrotnie Nortę, jaką Mare znała.

Tytuł: Królewska klatka
Seria/Cykl: Czerwona Królowa t. 3
Autor: Victoria Aveyard
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 24.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę? Kolejna część serii o losach Mare - jestem ciekawa, jak dalej potoczy się jej historia...Opis wydawcy: Pierwszy tom serii "Wielkie płaszcze".
Legendarni wędrowni Trybuni poprzysięgają przywrócić prawo i porządek w zniszczonym i skorumpowanym państwie. Gdy król umiera, a jego następca tkwi w niesławie, Książęta najchętniej zobaczyliby Trybunów na szubienicach. By wypełnić swoją misję, mogą jedynie ująć miecze w dłonie, przywdziać płaszcze i zaufać niezachwianej mocy przyjaźni.

Tytuł: Ostrze zdrajcy
Seria/Cykl: Wielkie płaszcze t. 1
Autor: Sebastien De Castell
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 24.05.2017 


Czym zwróciła moją uwagę? Nie wiem dlaczego, ale zarys powieści z jakiegoś powodu przywiódł mi skojarzenie z historią o Trzech Muszkieterach, do której mam sentyment. Zdradzę, że opinia "Ostrza zdrajcy" już wkrótce ukaże się na moim blogu - przekonamy się wtedy, czy przeczucie było trafne ;)

Czy któraś z powyższych pozycji zwróciła Twoją uwagę? Chętnie też dowiem się, która z zapowiedzi spoza listy wpadła Ci w oko :)

Podziel się

Komentarze

2 komentarze: