Ogród marzeń - Barbara DelinskyPomysł na „Ogród marzeń” jest bardzo ciekawy i mimo wielu niedociągnięć książka ma w sobie coś, co przyciąga. Opowieść rozpoczyna się retrospekcją: policjant zostaje wezwany przez mężczyznę, który twierdzi, że został potrącony przez córkę. Dan wyrusza na poszukiwania i po odnalezieniu załamanej dziewczyny postanawia wywieźć ją z miasteczka w tajemnicy przed wszystkimi. Ale właściwie dlaczego? Co go popchnęło do takiej decyzji? Co się tak naprawdę wydarzyło?

Kolejny rozdział to już czasy współczesne. Casey dowiaduje się, że zmarł jej ojciec, którego nigdy osobiście nie poznała, a mimo to przepisał jej rezydencję z cudownym ogrodem. Jego jedynym życzeniem było zachowanie ogrodnika i pokojówki. Powstają pytania, dlaczego przepisał dom córce, z którą nigdy nie rozmawiał i dlaczego tak zależy mu na zatrzymaniu pracowników? Młoda terapeutka pomimo wątpliwości postanawia przenieść do odziedziczonego domu swój gabinet. Pewnego dnia przeglądając biurko w gabinecie ojca, znajduje kopertę z tajemniczym maszynopisem opowiadającym losy dziewczyny o imieniu Jenny. Jednak tekst kończy się w najmniej oczekiwanym momencie, a Casey odkrywa notatkę, z której wynika, że bohaterka opowieści jest prawdziwa, należy do rodziny i potrzebuje pomocy. Zaintrygowana Casey postanawia znaleźć dalszą część dziennika i odnaleźć jego autorkę, ponieważ czuje, że jest to coś ważnego i ukrywa więcej, niż się na pierwszy rzut oka wydaje…

Historia opowiedziana w książce jest pełna zagadek i tajemnic. Chociaż w dużej części opowieść jest przewidywalna, to potrafi także zaskoczyć. Opis teraźniejszości łączy się z przeszłością, przez co można zagłębić się w dwie osobne historie, które czeka wspólne zakończenie. Poruszane są trudne tematy, między innymi jak wielki wpływ mają więzy rodzinne, co może się stać ze stanem psychicznym ofiary przemocy, czy też jak poradzić sobie z ciężką chorobą bliskiej osoby. „Ogród marzeń” nie jest lekturą najwyższych lotów, jednak traktując ją w kategoriach lekkiej literatury kobiecej można przyjemnie spędzić z nią czas.

Autor: Barbara Delinsky
Tytuł: Ogród marzeń
Tytuł oryginału: Flirting with Pete
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 416

Podziel się

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz