Girl Online Solo - Zoe SuggUwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzednich części.

W życiu Girl Online nadszedł czas na zmiany i z pewnością nie będzie się nudzić! Chociaż oficjalnie nie są już parą, Penny martwi przedłużająca się nieobecność Noah. Chłopak zapadł się po ziemię i mimo że dziewczyna stara się o nim zapomnieć, to na każdym kroku nawiedzają ją duchy przeszłości. Jednak to nie koniec kłopotów. W domu jej najbliższego przyjaciela panuje tak gęsta atmosfera, że Elliot zaczyna się tam dusić, a z dnia na dzień jest coraz gorzej. Megan dostaje się do renomowanej szkoły dla przyszłych artystów, ale okazuje się, że nie czuje się tam tak dobrze, jak to wszystkim przedstawia. Do tego na drodze Penny stanie dwoje nowych znajomych – niesamowicie utalentowana, ale wrażliwa Posey oraz przystojny i zagadkowy Szkot Callum. To jednak dopiero początek...

„Girl Online solo” to trzeci tom serii o przygodach Penny. Tak jak to miało miejsce wcześniej, rozdziały o perypetiach Penny i jej przyjaciół przeplatają się z notkami z bloga Girl Online, co urozmaica lekturę oraz uwiarygadnia postać sympatycznej głównej bohaterki. Zoe Sugg po raz kolejny nie pozwala się nudzić, między innymi dzięki wprowadzeniu kilku nowych wątków, a i przedłużająca się nieobecność Noah ma na to niemały wpływ. Jak z tą nową sytuacją i piętrzącymi się wokół czarnymi chmurami poradzi sobie Penny?

Zoella doskonale potrafi przemycić pomiędzy wierszami system wartości i przypomnieć czytelnikowi, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Pokazuje, że mimo pojawiających się na naszej drodze kłopotów, zawsze warto walczyć i wierzyć, że w końcu wzejdzie słońce. Po raz kolejny Zoe udało się opisać niejeden problem bliski współczesnym nastolatkom. Podoba mi się również, że nie tylko poruszony został ich temat, ale w treści znajdują się także rady, jak można próbować sobie poradzić z ich rozwiązaniem.

Zoella trzyma poziom. Książka jest lekka, przyjemna i... urocza. Jest to taka niezobowiązująca lektura, przy której można się zrelaksować - na chwilę znaleźć się Brighton, poczuć jego klimat (opisy Zoe są niesamowicie obrazowe i zachęcające!), albo poznać światową gwiazdę pop, która tak naprawdę okazuje się zwykłym kolegą czy też koleżanką z sąsiedztwa. Podobnie jak w poprzednich częściach autorka skupiła się na tym, jak ważna jest przyjaźń. Jeżeli lubisz takie klimaty, to nowa powieść Zoelli z pewnością Ci się spodoba. Cieszę się, że miałam okazję po raz kolejny spotkać się ze starymi znajomymi i poznać ich dalsze losy. Wygląda na to, że to ostatni tom serii, ale po cichu liczę na to, iż to jeszcze nie koniec przygody z Girl Online.

Cykl/Seria:Girl Online t. 3
Autor: Zoe Sugg
Tytuł: Girl Online solo
Tytuł oryginału: Girl Online: Going Solo
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 348

Za możliwość przeczytania książki "Girl Online solo" Zoe Sugg dziękuję AIM Media :)


Podziel się

Komentarze

1 komentarze:

  1. Amelia3/23/2017

    Jestem ciekawa jak będzie się miała motoryzacja za 30-40 lat. Już przed 2000 rokiem zapowiadało się teorie na temat bezobsługowych pojazdów, przemeszczających się z punktu A do punktu B bez pomocy kierowcy :-) Miało się to nijak do rzeczywistosci. Dziś oprócz designu producenty prześcigają się w coraz mniejszym "teoretycznym" spalaniu auta, oraz w maksymalizacji różnych niepotrzebnych systemów przez które często trzeba odwiedzać autoryzowane serwisy. Według mnie motoryzacja zmierza trochę nie tą ściążką którą naprawdę powinna... Wyniki spalania często fałszowane itp. :-(

    OdpowiedzUsuń