Śliczni - Scott WesterfeldUwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzedniej części.

"Śliczni" to drugi tom o losach Tally Youngblood. Na samym początku poznajemy nową Tally, już po operacji. Nie da się nie zauważyć, że nowa śliczna bardzo się zmieniła. Podoba jej się obecne życie i właśnie jest na dobrej drodze do dostania się do jednej z najbardziej prestiżowych grup społecznych. Poznaje jednego z jej członków – Zane’a – i po kilku perypetiach nie jest taka pewna, że ten świat jest idealny.

Akcja książki nabiera tempa. Wątpliwości Tally oraz jej nowego przyjaciela doprowadzają do wielu komplikacji, w tym do ponownego rozstania Tally z jej przyjaciółką. Główna bohaterka kolejny raz będzie miała wiele wątpliwości i trudnych decyzji do podjęcia. Pojawi się okazja do wzięcia leku „odśliczniającego”, co jest ryzykowne i doprowadzi do zadziwiających wydarzeń. O co chodzi z bólami głowy Zane’a? Czy Tally pozbędzie się skutków ubocznych operacji? Co się stało z Shay? Jak postąpią Wyjątkowe Okoliczności? Co się dzieje z Nowym Dymem? Pytań z każdą stroną pojawia się coraz więcej, a na odpowiedzi trzeba poczekać.

Podobnie jak poprzednia, ta część także nie jest pozbawiona różnego rodzaju niedociągnięć, jednak widać, że jest już bardziej dopracowana, a tym samym interesująca. Ponownie autor na zakończenie powieści stosuje zabieg zawieszenia akcji, co dodatkowo pobudza emocje i zachęca do sięgnięcia po kolejną część. Nie ukrywam, że nawet bez tego jestem ciekawa, co jeszcze przydarzy się bohaterom, a zapowiada się, że będzie jeszcze bardziej interesująco.

Cykl/Seria: Brzydcy t. 2
Autor: Scott Westerfeld
Tytuł: Śliczni
Tytuł oryginału: Pretties
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 383

Podziel się

Komentarze

2 komentarze:

  1. Muszę poszukać pierwszej części:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciekawa jestem, jak się spodoba, bo seria jest dość specyficzna ;)

      Usuń