Brazylia - Michael Palin - zapowiedź

Śledzisz na bieżąco Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej? A może masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o Brazylii? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, to mam info, które powinno Cię zainteresować!



"Już 2 lipca premiera nowej książki Michaela Palina. Za tydzień w księgarniach – 'Brazylia'!

'Brazylia' legendarnego Monty Pythona to obowiązkowa lektura nie tylko dla tych, którzy wybierają się do Brazylii, ale i wszystkich chcących dowiedzieć się więcej o gospodarzu mistrzostw świata w roku 2014 i igrzysk olimpijskich w roku 2016, który dziś ściąga na siebie uwagę całego świata.

Nowe potencjalne supermocarstwo, rozciągający się na pół kontynentu tygiel kultur, religii i ras, kraina nieprzebranych bogactw – o tak, Brazylia ma do zaoferowania dużo więcej niż słońce, ocean i sambę! Leśne głusze, gdzie nie stanęła jeszcze ludzka stopa, tętniące życiem metropolie zamieszkiwane przez skrajnie ubogich i nieprzyzwoicie zamożnych… Brazylia to kraj szokujących kontrastów. Zdumiewa i wyzwala emocje. Przeczytajcie, jak to niezwykłe miejsce odkrywał Michael Palin.

Trasa jego podróży wiedzie od granicy z Wenezuelą po wodospady Iguaçu na pograniczu argentyńskim. Michael Palin pływa łodzią po rzece Xingu, lata hydroplanem nad ogromnymi połaciami lasu deszczowego, zwiedza nowoczesną Brasílię, daje się porwać wielokulturowej atmosferze Rio i pieszo dociera do plemion ukrytych w sercu dżungli. Spotyka potomków afrykańskich niewolników, rdzennych mieszkańców żyjących w głębi lądu i dużą społeczność pochodzenia niemieckiego, która pielęgnuje swoje dziedzictwo na największym poza Monachium festiwalu piwa".

Podziel się

Komentarze

4 komentarze:

 1. Piłka nożna niekoniecznie mnie interesuje, ale książka wydaje się być ciekawa. Brazylia, gdyby się wciągnąć w jego historię, to bardzo ciekawy kraj (zresztą tak jak i każdy inny, dla kogoś, kto interesuje się historią lub geografią (tak jak ja) ) :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka szczególnie dla tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej o Brazylii, a dzięki MŚ - jeszcze bardziej na czasie ;) I rzeczywiście pozycja może być dla Ciebie interesująca, jeżeli lubisz geografię i historię :D

   Usuń
 2. Jestem jej bardzo ciekawa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już za parę dni, za dni parę... premiera ;) Zapowiada się zabawnie :D

   Usuń