Zapowiedzi na wrzesień 2019 cz. 1, czyli czym spróbują oczarować nas wydawcy w najbliższym miesiącu
Bardzo subiektywny przegląd zapowiedzi na pierwszą połowę września - z krótkim komentarzem ;) Na kolejne zapraszam za około dwa tygodnie!
Publikacje ułożone są w kolejności dat ich premier (uwaga - są one orientacyjne i mogą ulec zmianie).
Opis wydawcy: W ciepłą letnią noc w elektrowni dochodzi do awarii – i cała okolica pogrąża się w ciemności. Gdy w mieście gasną światła, żyjące w nim zwierzęta wychodzą z kryjówek. W końcu mogą poczuć się jak u siebie – i nikt nie świeci im w oczy.
Nastrojowa książka o nocnym życiu zwierząt: puchacza, lisa, ropuchy, raka, jeża i wielu innych…

Tytuł: Awaria elektrowni
Autor: Tina Oziewicz
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Data premiery: 04.09.2019


Czym zwróciła moją uwagę? Zapowiada się interesująca historia dla dzieci: co robią zwierzęta w mieście bez prądu - sama jestem ciekawa, jakie przygody na nie czekają!Opis wydawcy: Historia, w której prawie każdy mógłby przejrzeć się jak w lustrze.
Saga szlacheckiego rodu Śmiałowskich, którego losy wyznacza rytm polskich dziejów. Opowieść, która łączy ze sobą wiele różnych wątków i elementów bliskich sercu każdego, kto urodził się i wychował tam, gdzie jedną z najwyższych wartości jest wierność tradycji i szacunek dla pamięci przodków. Gdzie zielone pola, złote łany i kręte drogi pośród białokorych brzóz i rosochatych wierzb. Gdzie nadal rozmawia się o tym, co minęło, jakby nadal było. I gdzie czasem patrzy się w przyszłość przez pryzmat tego, czego już dawno nie ma. Jest to historia, która pokazuje, że dzisiejszy świat bywa wiernym odbiciem tego wczorajszego, podobnie jak żyjący w nim ludzie.
Fragmentem takiego świata jest też Przytulisko, maleńka podlaska wieś, która z pozoru nie różni się od innych. Tu, w wiekowym dworze, mieszkają dziadkowie Michaliny. Wnuczka spędza u nich każde swoje wakacje. Miejsce to skrywa w sobie wiele sekretów, co potwierdza pewien stary dziennik, w którym tkwi klucz do poznania dziejów rodziny Śmiałowskich. Dziewczyna dzięki niemu odkrywa, że losy jej przodków, mimo upływu czasu snują się nadal, splecione z jej własnym, jak nitki lnianego płótna tkanego przez Arachnę.

Cykl/Seria: Siostry Jutrzenki cz. 1
Tytuł: Nić Arachny
Autor: Renata Kosin
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 04.09.2019


Czym zwróciła moją uwagę? Saga, wierzby, dwór - uwielbiam takie klimaty! Do tego losy przodków splatające się z życiem bohaterów - czego chcieć więcej?Opis wydawcy: Znakomity, trzymający w napięciu thriller psychologiczny Amandy Reynolds, której debiut "Blisko mnie" stał się światowym bestsellerem.
Komu można wierzyć?
Co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy?
Dziesięć lat po wydarzeniach, które wstrząsnęły całą okolicą, Jess Tidy przyjeżdża do rodzinnej miejscowości. Zjawia się tylko na chwilę, jednak przybycie dwudziestosześcioletniej rudowłosej piękności nie pozostaje niezauważone. W kawiarni odmawiają jej podania kawy, na drzwiach domu znajduje obraźliwe napisy, znów powtarzają się też akty wandalizmu.
Karen Winter przez cały czas stała u boku męża, wspierając go w walce o uniewinnienie. Mark zaprzeczał wszelkim oskarżeniom uczennicy Jess Tidy, jednak bezskutecznie. Trafił do więzienia, ale ta kara nie była jedyną, jaka dosięgnęła rodzinę Winterów.
Pewien przypadkiem odkryty przez Karen plik w komputerze rzuca nowe światło na to, co wydarzyło się przed dziesięciu laty.
Czy kobieta powinna była mu wierzyć?
A czy można wierzyć jej?

Tytuł: On cię okłamuje
Autor: Amanda Reynolds
Wydawnictwo: Kobiece
Data premiery: 04.09.2019


Czym zwróciła moją uwagę? Kolejna książka z serii - komu zaufać, kiedy nawet najbliżsi potrafią mieć przed nami mroczne sekrety? Co jest prawdą, a co nie? Podejrzewam, że nie tylko bohaterka będzie miała problem z rozwiązaniem zagadki sprzed lat!Opis wydawcy: Masz wszystko to, czego ona pragnie…
Natasha niedawno wyszła za mąż. Ma wspaniały dom, kochającego męża i śliczną córeczkę Emily. Żyliby długo i szczęśliwie, gdyby nie Jen, była żona jej męża, która nie chce zostawić ich w spokoju…
Pewnego dnia po powrocie do domu Natasha odkrywa, że jej mąż i córka zniknęli bez śladu. Zrozpaczona zrobi wszystko, aby odzyskać Emily. Jest gotowa nawet przystać na propozycję pomocy ze strony Jen. Czy jednak może jej zaufać? I czy obie tak naprawdę znają mężczyznę, za którego wyszły?
Nigdy nie ufaj mężczyźnie, który zdradził żonę.
Anna stara się nie rzucać w oczy. Zwyczajne mieszkanie, zwyczajna praca, zwyczajne życie. I ogromne wyrzuty sumienia – nigdy nie wybaczy sobie tego, co zrobiła. Kiedyś miała wszystko, teraz ciągle ucieka. Gdy odkrywa, że jest obserwowana, wie, że to koniec. On nie spocznie, póki nie zemści się za… Emily.

Tytuł: Wszystkie nasze tajemnice
Autor: Jess Ryder
Wydawnictwo: Burda Media Polska
Data premiery: 04.09.2019


Czym zwróciła moją uwagę? Ten opis jest tak zaplątany, że aż intrygujący! Tajemnice zdecydowanie mają w tej powieści ogromne znaczenie, a każda kolejna wydaje się być większa od poprzedniej…Opis wydawcy: Już ponad pół miliona Polaków zdradziło mu swoje najgłębsze sekrety. Thriller, na który czeka cały Internet.
Żałuję, że przeczytałam tę wiadomość... To okrutne, ale żywię się cierpieniem innych ludzi. Cudze nieszczęście dodaje mi otuchy i uzmysławia, że świat nie zmówił się przeciwko mnie. Nie tylko ja mam pod górkę.
Czy możesz wierzyć ludziom, których poznajesz w Internecie?
Martyna prowadzi profil społecznościowy, na którym internauci anonimowo zdradzają swoje tajemnice. Pogrążona w depresji kobieta zaczytuje się w problemach obcych ludzi, których cierpienie dodaje jej otuchy. Wydaje jej się nawet, że zna swoich czytelników lepiej niż oni sami. Pewnego dnia dostaje jednak wiadomość, którą powinna była zignorować. Opróżniona butelka wina sprawia, że dziewczyna traci czujność i odpisuje. W jednej chwili Martyna przestaje być tylko powiernicą sekretów anonimowych internautów. Od teraz staje się częścią czyjegoś życia, które jest jeszcze bardziej przerażające niż to opisywane w zwierzeniach. Gdyby tylko nie odpisała na tę wiadomość…
"Oboje jesteśmy nierozumiani. Oboje tkwimy w próżni, gdzie nikt nie słyszy naszego wołania o pomoc".

Tytuł: Nie odpisuj
Autor: Marcel Moss
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 04.09.2019


Czym zwróciła moją uwagę? Jakiś czas temu czytałam książkę, w której odczytanie wiadomości mailowych miało tragiczne w skutkach konsekwencje. Jestem ciekawa, jak w tej powieści zostanie wykorzystany motyw elektronicznych wiadomości, bo pomysł jest świetny!Opis wydawcy: W chwili, gdy mgielny wilk porwał duszę Mili, życie Sephory wywróciło się do góry nogami. Jak na potomka bogini przystało, postanowiła wyruszyć siostrze na ratunek. Do pomocy miała owianą legendami dziewczynę z tatuażem na szyi (której wszyscy życzą śmierci), przestraszonego dowódcę straży (z alergią, przez którą ciągle pociągał nosem) i przeklętego parobka (który podejrzanie wiele wie na temat cmentarzy). Niestety już na początku wyprawy zadzierają z najgroźniejszym kambionem w całym imperium. Tylko pomoc Rubinowego Księcia może uratować ich przed gniewem Yotama Szorstkopalcego i wyciągnąć duszę Mili z Otchłani. Zwłaszcza, że za rogiem czai się rewolucja, a lud z całych sił pragnie obalić imperatora. Czy w świecie pozbawionym słońca może zalśnić iskierka nadziei? Jedno jest pewne – to nie jest miejsce dla bohaterów.

Tytuł: Rubinowy Książę
Autor: Beata Worobiec
Wydawnictwo: WasPos
Data premiery: 05.09.2019


Czym zwróciła moją uwagę? Bardzo lubię powieści utrzymane w podobnym klimacie. A o mgielnym wilku i Rubinowym Księciu chcę dowiedzieć się zdecydowanie więcej :DOpis wydawcy: Megan Jacobs od zawsze marzyła o zdrowym sercu. Całe dzieciństwo spędziła w szpitalach, podczas gdy jej siostra bliźniaczka, Crystal, uprawiała sporty, podrywała chłopaków i dobrze się bawiła. Niestety nawet przeszczep nie pomógł Megan czerpać z życia garściami. Teraz pracuje jako pomocnik biblioteczny i mieszka z rodzicami, marząc o przygodzie, którą przeżyje, „gdy tylko poczuje się lepiej”.
Kiedy otrzymuje pamiętnik swojej dawczyni serca – wraz z listą rzeczy do zrobienia przed śmiercią – postanawia zdobyć się na odwagę i spełnić marzenia nastolatki. Crystal chce dołączyć do niej z własnych powodów, ale Megan z radością przyjmuje jej propozycję jako okazję do naprawienia ich wątłej relacji.
Zwiedzając niezwykłe miejsca rozsiane po całym świecie, siostry wyruszają jednocześnie w głąb siebie, a „żyć naprawdę” może się okazać o wiele większym wyzwaniem niż trudy podróży.

Tytuł: Oddać serce
Autor: Lindsay Harrel
Wydawnictwo: Dreams
Data premiery: 10.09.2019


Czym zwróciła moją uwagę? Podoba mi się sposób, w jaki autorka wprowadziła do życia bohaterki jej dawczynię serca. Do tego dochodzą skomplikowane relacje pomiędzy siostrami bliźniaczkami. Pomysł jest świetny, mam nadzieję, że wykonanie również!Opis wydawcy: Morderstwo, tajemnicza willa i dama do towarzystwa.
Zagadka historyczna, fochy starszej pani i niespodziewane uczucie.
Patrycja zostaje zaskoczona propozycją pracy u profesora Zygmunta Tofla jako… dama do towarzystwa. Łamane przez opiekunka i asystentka. Ma się zajmować starszym panem, ale też poszukiwać rozmaitych dokumentów, które doprowadzą ją do niespodziewanego odkrycia. Pomaga jej syn profesora, Mateusz, który potrafi grać w szachy, ale równie chętnie tropi przestępców. Bo profesor – miły, starszy pan – zaczyna się nagle dziwnie zachowywać. A w starej, zabytkowej wilii z ogrodem dochodzi do niewyjaśnionych zdarzeń. Zupełnie jakby ktoś czyhał na życie profesora, choć ten konsekwentnie wszystkiemu zaprzecza. Żeby chronić swojego pracodawcę, Patrycja przeprowadza się do willi, ale razem ze swoją ciotką, która porusza się na wózku i ma dość paskudny charakter. Wybucha potworne zamieszanie…

Tytuł: Mąż przez zasiedzenie
Autor: Marta Obuch
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 11.09.2019


Czym zwróciła moją uwagę? Tytuł, opis, dobór bohaterów - wszystko wskazuje na to, że z tą powieścią można się pośmiać, a ja to bardzo lubię ;)Opis wydawcy: Usłyszysz własny głos, gdy wsłuchasz się w echa przeszłości.
Młoda studentka, która rusza w podróż, by poznać bliżej historię dziadka – byłego więźnia obozu koncentracyjnego; zagubiony chłopak z tatuażem i trudną przeszłością, szukający pomocy w psychoterapii; ratujący czyjeś życie lekarz, który musi udźwignąć ciężar przerażającej prawdy o swoim ojcu. Pewnego dnia drogi tych bohaterów skrzyżują się w zaskakujący sposób, zmuszając do zadania pytań, które mogą okazać się najważniejszymi w ich życiu…
Uwięzieni w przeszłości to książka o poszukiwaniu prawdy o sobie w echach splątanych rodzinnych historii. To poruszająca opowieść o tym, jak pod wpływem przypadkowego bodźca, pozornie mało znaczącego wydarzenia, prawda ta wypływa na powierzchnię, domagając się dalszego badania i dotarcia do fundamentu, który tkwi w każdym z nas.

Tytuł: Uwięzieni w przeszłości
Autor: Maria Czebotar
Wydawnictwo: Novae Res
Data premiery: 13.09.2019


Czym zwróciła moją uwagę? Jest coś w książkach o odkrywaniu przeszłości, co mnie po prostu przyciąga. To, co już było, bywa niejednokrotnie bardziej zaskakujące niż by się zdawało… I do tego dochodzi intrygujący dobór bohaterów.Opis wydawcy: Może czasem wystarczy... po prostu żyć!
Czy da się żyć z chorobą, która dzień po dniu dewastuje wszystko to, co stanowi sens życia? Jak nie popaść w szaleństwo, gdy codzienność została podporządkowana walce z bólem? Skąd czerpać siłę, by stawiać czoła cierpieniu, które pojawia się w najmniej spodziewanym momencie?
Bohaterka książki „Anioł Stróż, czy czekolada” dobrze zna te pytania. Od lat zmaga się ze schorzeniem, które definiuje całe jej życie. Nie traci jednak przy tym poczucia humoru i nadziei, że kolejny dzień będzie choć odrobinę lepszy od poprzedniego. Wspierana przez ukochanego męża, w lekki i często przewrotny sposób opowiada swoją historię wychodzenia z choroby, budowania poczucia własnej wartości i układania relacji z innymi ludźmi. Rozśmiesza, wzrusza i udowadnia, że warto odnaleźć w sobie chęć do życia – pomimo wszystkich trudności i złych momentów, jakie ze sobą niesie.

Tytuł: Anioł Stróż, czy czekolada?
Autor: Lucy Miosga
Wydawnictwo: Novae Res
Data premiery: 13.09.2019


Czym zwróciła moją uwagę? Niełatwy temat i lekka forma - jeżeli rzeczywiście ta historia jest taka, jak sobie wyobrażam, to może być świetne połączenie. Są chwile dla których warto pokonywać kolejne przeciwności losu ^^

Czy któraś z powyższych pozycji zwróciła Waszą uwagę? Chętnie też dowiem się, która z zapowiedzi spoza listy wpadła Wam w oko :)

Podziel się

Komentarze

6 komentarze:

 1. Super zestawienie. Kilka książek mnie bardzo zaciekawiło. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i cieszę się, że coś się dla Ciebie znalazło :)

   Usuń
 2. Wrzesień zapowiada się naprawdę interesująco!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, wydawcy wchodzą w jesień pewnym krokiem!

   Usuń
 3. Twoje zestawienie to dowód na to, że wydawcy zadbali, aby zakończenie wakacji było znacznie, znacznie milsze. :) Wszystkie premiery zapowiadają się bardzo obiecująco, a my polecamy szczególnie "Nie odpisuj" - thriller zaskakujący w swojej fabule, który może trzymać w napięciu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, wydawcy postarali się, abyśmy łagodnie wrócili do codzienności ;)

   Usuń