Niewyjaśnione okoliczności - dr Richard Shepherd (info + fragment)Dzisiaj mam dla Was krótką informację dotyczącą książki zdradzającej kulisy medycyny sądowej.

"'Niewyjaśnione okoliczności' – głośna książka o arkanach medycyny sądowej już w Polsce

Bardzo szybko, bo zaledwie miesiąc po brytyjskiej premierze, do polskich księgarń trafia pasjonująca i niezwykle poruszająca książka wybitnego lekarza medycyny sądowej, który w swojej karierze przeprowadził ponad 23 tysiące sekcji zwłok. Dr Richard Shepherd – autor 'Niewyjaśnionych okoliczności' – był zaangażowany w wyjaśnianie najgłośniejszych spraw, takich jak masakra w Hungerford (1987), morderstwo Rachel Nickell (1992), a nawet w śledztwo dotyczące wypadku księżnej Diany (1997) oraz atak na World Trade Center (2001). Dowody przedstawione przez dr. Shepherda – zarówno w świetle jupiterów, jak i poza mediami – doprowadziły do skazania morderców, uniewinnienia osób fałszywie oskarżonych, a nawet do ponownego otwarcia dawno zamkniętych spraw.

W 'Niewyjaśnionych okolicznościach' dr Shepherd przedstawia całą historię swojej kariery lekarza sądowego – od młodzieńczej fascynacji podręcznikiem medycyny sądowej Keitha Simpsona, przez studia i pierwsze sekcje zwłok, po głośne i niezwykle złożone sprawy kryminalne, a także wydarzenia, w tym katastrofy, w których jednocześnie zginęło wiele osób. Książka Richarda Shepherda, którą czyta się jak najlepszą powieść, jest głęboko osadzona w jego życiu osobistym. Nieustanny stres, obcowanie ze śmiercią, bycie naocznym świadkiem okropieństw, do jakich zdolny jest człowiek, i konieczność nieustannego pozostawiania 'pod telefonem' nie pozostały bez wpływu na niego samego i jego rodzinę. Dr Shepherd zwierza się w książce, ile za poszukiwanie prawdy o przyczynach śmierci tak wielu osób przyszło zapłacić jemu samemu i jego bliskim.

'Niewyjaśnione okoliczności' to fascynująca opowieść o wielu skomplikowanych, niejednoznacznych i zagadkowych przypadkach śmierci w kryminalistyce i nie tylko. To jednak również relacja wyjątkowego człowieka, unikalny wgląd w niezwykły zawód, a przede wszystkim przejmujący i niosący otuchę testament tych, których życie przedwcześnie się zakończyło".

Zapraszam do zapoznania się z fragmentem książki:

Podziel się

Komentarze

2 komentarze:

  1. Mnie niestety zawiodła. Po opisie spodziewałam się bardziej czegoś w klimacie Trupiej Farmy, a dostałam biografię. Opisy konkretnych przypadków były tu tylko wtrąceniami w opisie życiowych perypetii autora. Więc u mnie zawód niestety.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja jeszcze nie miałam okazji przeczytać. Z Twojego opisu wynika, że to pozycja niekoniecznie dla amatorów medycyny i chociaż jesteś zawiedziona, to pewnie książka ma też swoich wielbicieli ;) Mam nadzieję, że kolejnym razem trafisz na coś bardziej w swoim guście!

      Usuń