Krój, gotuj, wow: 50 kulinarnych przygód krok po krokuDuży format. Charakterystyczna komiksowa okładka. Żywe kolory. Książka "Krój, gotuj, wow: 50 kulinarnych przygód krok po kroku" już na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę. Jaką tajemniczą zawartość skrywa? Jest to książka kucharska, ale zupełnie różniąca się od innych - sposób przyrządzenia każdej z potraw przedstawiony jest w formie komiksu! Co więcej, przepisy zostały opracowane na podstawie "Srebrnej łyżki" ("Il cucchiaio d'argento"), która uznana została za najlepszą książkę kucharską we Włoszech. Już na samą myśl ślinka cieknie!

Książka "Krój, gotuj, wow" zawiera 50 przepisów, które podzielono na cztery kategorie: przystawki, makarony, dania główne oraz wypieki i desery. Zarówno lista potrzebnych składników, jak i sposób przyrządzenia potrawy przedstawione są w formie komiksu. Od razu przyznam się, że nie znam się na tej formie, jednak w moim odczuciu kreska jest odpowiednia dla tego typu publikacji - rysunki są proste i czytelne.

Oprócz komiksowej części pełnej przepisów w książce znajduje się wprowadzenie, w którym krótko przybliżona została kultura jedzenia we Włoszech. Opisane zostało między innymi jak jedzą Włosi, jaki wpływ na rodzaj spożywanych potraw ma miejsce zamieszkania w zależności od regionu, czy wskazówki dotyczące zakupów. Na końcu książki zamieszczony został rozdział "Extra info", w którym znaleźć można ogólne uwagi do przepisów, krótkie opisy technik kuchennych, słowniczek oraz kilka przykładowych menu.

Bardzo spodobał mi się indeks, w którym można wyszukiwać nie tylko po potrawach, ale także poszczególnych składnikach czy według sposobów obróbki żywności. Została jakaś samotna główka czosnku, na sposób użycia której brakuje już pomysłu? Proszę bardzo, siedem przepisów do wyboru. A może dzisiaj przygotować coś nadziewanego? Trzy przepisy.

Publikacja jest nie tylko kolorowa, ale też bardzo ładnie wydana. Każdy rozdział jest wyróżniony kolorystycznie i graficznie. Od samego przeglądania człowiek robi się głodny, chociaż w "Krój, gotuj, wow" znajdują się tylko rysunki, a nie apetyczne zdjęcia dań. Jedyną wadą wydania jest to, że książka jest trochę nieporęczna.

Przyznaję się - nie potrafię gotować. Nie jest aż tak źle, że umarłabym z głodu, jednak skłamałabym mówiąc, że potrafię od ręki przygotować obiad dla kilku osób. Różne przepisy z książki zostały wypróbowane przeze mnie i (o wiele bardziej utalentowaną ode mnie na tym polu) mamę i muszę przyznać, że... wychodzą. I są smaczne. A to jest przecież najważniejsze!

Moim zdaniem pomysł na książkę "Krój, gotuj, wow" jest doskonały! Połączenie przedstawionych na rysunkach krok po kroku czynności z krótkimi jednoznacznymi poleceniami daje znakomity efekt. Co więcej, jej przejrzystość pozwala na szybkie odnalezienie momentu, w którym się zatrzymało. Publikacja jest przystępna, dzięki czemu nadaje się tak samo dla osoby stawiającej pierwsze kroki w gotowaniu, jak i kogoś, kto już ma doświadczenie, ale pragnie urozmaić swoje menu. Przepisy są bardzo różnorodne, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie polecam!

Tytuł: Krój, gotuj, wow: 50 kulinarnych przygód krok po korku
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 104

Za możliwość przeczytania książki "Krój, gotuj, wow: 50 kulinarnych przygód krok po kroku" dziękuję AIM Media :)

Podziel się

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz