FUTU.RE - Dmitry Glukhovsky (zapowiedź)

Dzisiaj news dla fanów twórczości Dmitrija Glukhovsky'ego ;)""FUTU.RE" Glukhovsky’ego już 4 marca w polskich księgarniach

Już za dwa tygodnie w księgarniach całej Polski pojawi się "FUTU.RE" – najnowsza powieść Dmitrija Glukovsky’ego, autora kultowego "Metra 2033" i twórcy najsłynniejszej postapokaliptycznej serii 'Uniwersum Metro 2033'.

"FUTU.RE" jest opowieścią o świecie, w którym śmierć została pokonana; badania naukowe, prowadzone jeszcze przez nasze pokolenie, zapewniły kolejnym nieśmiertelność, zatrzymały starzenie się i sprawiły, że ludzkość weszła w posiadanie Graala, poszukiwanego przez nią od zarania dziejów. Ziemię zaludniają wiecznie młode, zdrowe i piękne istoty. Jednak każda utopia ma swoje cienie. Przeludniony świat pęka w szwach. Środki potrzebne do życia muszą być ściśle racjonowane – dotyczy to również mieszkań: Europa, Ameryka, olbrzymie połacie pozostałych kontynentów zostały zabudowane ogromnymi wieżowcami, których najniższe kondygnacje przykryły znany nam świat, a najwyższe sięgają ponad chmury. To w nich, w koszmarnie ciasnych kubikach, gnieździ się ludzkość, zmagająca się z niedoborem środków i legislaturą, która ma utrzymać przeludnienie w ryzach."FUTU.RE" to opus magnum Glukhovsky’ego: niezwykle dojrzała powieść, która oprócz charakterystycznych elementów gatunku science fiction (trzymająca w napięciu, pełna nieoczekiwanych zwrotów fabuła, niezwykle przekonująca wizja świata przyszłości), zawiera coś jeszcze. Autor podejmuje dyskurs o miejscu Boga w świecie, w którym nieśmiertelność jest dostępna dla każdego i poddaje krytyce społeczeństwa Europy i Ameryki, z których każde na swój sposób radzi sobie z cywilizacyjnymi konsekwencjami nieśmiertelności.

Ale "FUTU.RE" jest przede wszystkim naładowaną emocjami opowieścią o miłości, odkrywaniu własnego powołania i o niezmienności ludzkiej natury, ze wszelkimi pozytywnymi i negatywnymi tego konsekwencjami. "FUTU.RE" to prawdziwie intensywny opis nowego wspaniałego świata, który sprawi, że czytelnik już od pierwszych stron poczuje jego klimat; oczami Jana Nachtigalla 2T, Nieśmiertelnego, pozna szczegółowo jego blaski i cienie.

Za podsumowanie "FUTU.RE" Glukhovsky’ego niech posłuży zwrot z czwartej strony okładki: 'POKONALIŚMY ŚMIERĆ. I CO DALEJ?'.

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego rozdziału powieści "FUTU.RE", zatytułowanego 'Horyzonty' w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Banaszyka".

Link do fragmentu

Podziel się

Komentarze

2 komentarze:

  1. Jak na ten moment to jestem na trzecim rozdziale, ale jak na razie to jestem pozytywnie nastawiona. No i te ciekawe grafiki w książce.

    OdpowiedzUsuń