Odnaleziony - Sarah PrineasUwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzednich części.

Conn nadal poszukuje nowego locusa magicalicusa i mimo wielu przeciwności jest pewien, że w końcu uda mu się go znaleźć. Temu chłopcu zdecydowanie nie brakuje przygód – przyciąga kłopoty niczym magnes. Ucieka z więzienia, zostaje wygnany z miasta, a gdy wyrusza w drogę spotyka smoka… I to niejednego, chociaż od długiego już czasu utrzymuje się, że wyginęły. Magia miasta Wellmet kolejny raz upomina się o pomoc chłopca, ale także Arhionvar ma wobec niego swoje plany. Czy małoletniemu złodziejaszkowi uda się uratować magię, przyjaciół i samego siebie?

Specyficzny humor, urocze komentarze Conna i pełna magii wartka akcja – to są rzeczy, które w tej serii uwielbiam! Zapomniałabym jeszcze o jednym – zaskoczeniu. Autorka z jednej strony prowadzi prostą narrację, tworzy niezbyt zawiłą akcję, a jednak wciągającą i wielokrotnie nieprzewidywalną. Do tego powieść urozmaicona jest przyjemnymi dla oka szkicami czy wyróżnionymi graficznie tekstami, takimi jak m.in. listy.

W "Odnalezionym" nie zabrakło również elementu, który polubiłam w poprzednich częściach, czyli zaszyfrowanych wiadomości. Na końcu książki zamieszczono poza tym niewielki przewodnik po postaciach i miejscach, wzór szalika zrobionego przez Beneta dla Conna oraz krótki „Traktat o smokach”. Dodatki te są przyjemne w odbiorze i urozmaicają powieść.

Trzecia część o przygodach Conna jest zdecydowanie lepsza niż poprzednia, ale jednak to tom pierwszy pozostanie moim ulubionym. Brakowało mi tu „tego czegoś”, co tak przyciągało mnie w "Złodzieju magii", a na co złożyło się kilka czynników. Nie ujmuje to jednak "Odnalezionemu" tego, że jest naprawdę dobrą książką. Motyw smoków i wszystkiego, co z nimi związane, jest naprawdę świetny – pochłaniałam wręcz fragmenty z nimi związane, a zapewniam, że ich tu nie brakuje! Sarah Prineas zbudowała wokół tych stworzeń i magii całą teorię. Żałuję, że to już ostatnia część, bo z chęcią dowiedziałabym się jeszcze więcej o stworzonym przez wyobraźnię autorki świecie i poznała inne przygody bohaterów.

Cykl/Seria: Złodziej magii t. 3
Autor: Sarah Prineas
Tytuł: Odnaleziony
Tytuł oryginału: The Magic Thief - Found
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 336

Podziel się

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz